Tydzień Płyty: James Bay „Electric Light”

Marta Wilczkowska 28.05.2018
Tydzień Płyty: James Bay „Electric Light”
Fotografia: materiały prasowe

Trzykrotnie nominowany do nagrody GRAMMY, laureat BRIT, multiplatynowy wokalista i autor piosenek James Bayprezentuje nowy album!

Gdybym miał opisać swój pierwszy album wizualnie, powiedziałbym o płomieniach – powiedział James Bay, opisując debiutancki „Chaos and the Calm” z 2014 roku. – Nowa płyta to dla mnie dźwiękowa i artystyczna ewolucja. Wyobraziłem sobie, że ktoś zapala przede mną 100-watową żarówkę, która staje się coraz większa i większa. Taki był początek „Electric Light” w mojej głowie – dodaje wokalista.

Do pracy nad drugą płytą Bay zaprosił Jona Greena oraz Paula Epwortha ( producentów odpowiadających za sukces Adele, Florence and the Machine).

James Bay zadebiutował w 2015 roku albumem „Chaos And The Calm", dzięki któremu stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków młodego pokolenia. Takie utwory jak „Hold Back The River" i „Let It Go" stały się hitami nie tylko na Wyspach Brytyjskich, skąd pochodzi. Płyta rozeszła się w nakładzie 3,5 miliona, do czego należy dodać 2,7 miliarda streamów na całym świecie. Muzyk był trzykrotnie nominowany do Grammy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów