Tydzień Płyty: Daniel Caesar „Freudian”

Emilia Klima 11.09.2017
Tydzień Płyty: Daniel Caesar „Freudian”

22- letni Daniel został okrzyknięty wschodzącą gwiazdą kanadyjskiego R&B. Jego debiutancki longplay „Freudian” to mieszanka gospel – romantycznych rytmów.

Na płycie, znajduje się 10 piosenek, za których produkcje odpowiadają dwóch pochodzących z rodzinnego miasta Caesara- Toronto rzemieślników dźwięku w składzie Matthew Burnett oraz Jordan Evans. Płyta jest również bogata w damskie featuringi. Pojawiają się na niej między innymi Kali Uchis, kolumbijska gwiazda soul, która dodaję trochę klimatu retro za pomocą utworu „Get You”.

Na płycie usłyszymy również wokalistkę The Internet – Syda, która w „Take Me Away” dodaje lekko futurystycznego i chilloutowego brzmienia. W „Transform” natomiast udziela się Charlotte Day Wilson, która błyszczy folkową elegancją.

Chociaż każdy z utwór na „Freudian” różni się od siebie, między innymi również z powodu rozmaitych głosów, które Daniel zaprosił do współpracy, to mimo to, jest to spójna, pełna instrumentów i miła w odsłuchu produkcja. Chociaż Kanada słynie z mocniejszego trap R&B takiego jaki tworzą Drake, The Weeknd, czy Majid Jordan, Caesar wyłamując się z tego nurtu stworzył lekko oldschoolową, nawiązującą do muzyki gospel płytę, przy której nie sposób się nie rozpłynąć.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów