Oni zaczynali klaszcząc u Rubika! Co robią teraz i jak wyglądają? Zobacz!

Olga Szomańska w czarnej sukience, Piotr Rubik i Przemysław Branny w garniturach na scenie
Fotografia: LUKASZ OSTALSKI/REPORTER/East News

Olga Szomańska, Przemysław Branny, Janusz Radek i Małgorzata Markiewicz - to oni klaskali u Rubika. Co dziś robią i jak wyglądają?

"Niech mówią, że to nie jest miłość" i "Psalm dla ciebie" - te dwa utwory, które skomponował Piotr Rubik, cieszyły się ogromną popularnością. Aż trudno uwierzyć, że od ich premier minęło już 15 lat! A jednak. Oba utwory zostały wykonane z udziałem chóru, który zyskał sławę także przez specyficzne klaskanie, które zostało określone mianem "klaskania u Rubika". Była jednak czwórka artystów, którzy grali w nich pierwsze skrzypce. Czy wiesz, czym się dziś zajmują i jak wyglądają?

Zobacz także: Rozkochał w sobie Polki w latach 90.! Jak dziś wygląda Cygan z filmu "Uprowadzenie Agaty"?

To oni klaskali u Rubika. Co dziś robią i jak wyglądają?

Olga Szomańska, Przemysław Branny, Janusz Radek i Małgorzata Markiewicz - ich kariery rozpoczęły się właśnie od "klaskania u Rubika". Po tym, gdy wykonali wyżej wspomniane przeze mnie utwory, stali się w Polsce rozpoznawalni.

Olga Szomańska i Przemysław Branny wspólnie zaśpiewali "Niech mówią, że to nie jest miłość" z oratorium "Tu es Petrus". To właśnie najsłynniejszy utwór z projektu Rubika, który jednocześnie zapewnił mu popularność. Został nawet wykorzystany w filmie "Ja wam pokażę!", który powstał na podstawie powieści Katarzyny Grocholi. Główne role w produkcji zagrali Grażyna Wolszczak i Paweł Deląg.

Olga Szomańska na co dzień jest artystką teatralną. Występuje na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz Teatru Syrena w Warszawie. Oprócz tego na co dzień możemy oglądać ją na srebrnym ekranie w serialu "M jak miłość". 

Przemysław Branny po sukcesie "Niech mówią, że to nie jest miłość" zaśpiewał jeszcze u Rubika w "Psałterzu wrześniowym". Dziś skupia się na karierze aktorskiej, jednak najczęściej możemy zobaczyć go na deskach teatralnych. Występuje w krakowskim Teatrze Bagatela.

Drugim wielkim hitem Piotra Rubika był "Psalm dla ciebie". Tu solowe partie odśpiewali Małgorzata Markiewicz i Janusz Radek. 

Markiewicz poświęciła się karierze muzycznej, choć jej utwory nie osiągnęły już takiej sławy jak projekt Piotra Rubika. Ukończyła psychologię, a w styczniu tego roku wydała swój debiutancki album pt. "Bring The Light".

Janusz Radek zyskał natomiast ogromną popularność w Polsce, przede wszystkim przez swój wielki talent. Często bierze udział w różnych koncertach, również tych transmitowanych w telewizji. Na co dzień związany jest z Teatrem Muzycznym w Chorzowie.

Zobaczcie, jak oni zmienili się przez te wszystkie lata!

Zobacz także: Jak wygląda syn Pawła Deląga? Paweł Deląg junior wyprzystojniał i pokazał ukochaną!

Przemysław Branny dziś
Fotografia: MAREK LASYK/REPORTER/East News

Te seriale w latach 90. Polacy kochali! Zobacz TOP 15 pamiętnych tytułów. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów