To już druga rocznica śmierci George’a Michaela. Jaki był za życia?

Sylwia Kropiewnicka 18.12.2018
George Michael podczas występu
Fotografia: East News

George Michael był jedną z najbardziej znanych i kontrowersyjnych gwiazd, przy czym jego życie prywatne było dla fanów zagadką. Jaki był George Michael?

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez przeboju „Last Christmas”. Co roku piosenkę da się usłyszeć w każdej rozgłośni radiowej oraz w telewizji. Dwa lata temu, właśnie w święta pojawiła się smutna informacja o śmierci wokalisty, który śpiewa międzynarodowy hit. Życie George’a Michaela było wypełnione smutkiem, który on chciał zagłuszyć używkami. Jaki był piosenkarz, którego utwór niewątpliwie jest jednym z symboli świąt?

Początki kariery muzycznej

George Michael był silnie związany z matką. To właśnie ona dostrzegła talent syna i zapisała go na lekcje gry na skrzypcach. Matka zachwycała się także śpiewaniem syna.

Wokalista już w szkole średniej grał z Andrew Ridgeleyem, z którym później założył zespół Wham!. Ich utwory stawały się wielkimi hitami, a o piosence „Wake me Up Before You Go-Go” można powiedzieć, że zmieniła muzykę pop lat 80.

Pomimo tego, że branża początkowo śmiała się z George’a Michaela i nazywała go „plastikowym kolesiem z pomarańczową opalenizną”, on na każdym kroku udowadniał, że nie można go ignorować.

Z czasem George Michael nabrał pewności siebie, która w branży muzycznej jest niezbędna, a jego chłopięca uroda sprawiała, że miał masy fanek.  

Zobacz także: Świąteczny przebój zakazany w radiu! "Baby, it's cold outside" promuje przemoc seksualną?

Solowa kariera

Pomimo tego, że George Michael niewątpliwie podobał się kobietom, on nie przejawiał większego zainteresowania nimi. Wizerunek, który gwiazdor wykreował, nie do końca faktycznie do niego pasował.

Próba pokazania „swojego prawdziwego ja” kosztowała go sześć milionów dolarów wydanych na proces z wytwórnią Sony, aby zerwać współpracę.

Balladę „Careless Whisper” George Michael wydał pod swoim nazwiskiem. Piosenka stała się wielkim hitem – singiel kupiło sześć milionów osób. Dało się dostrzec wtedy, że piosenkarz dojrzał.

Życie prywatne gwiazdora

Pierwszą osobą, z którą Georga Michael stworzył pierwszy, prawdziwy związek był Brazylijczyk – Anselmo  Feleppa. Wokalista w końcu się zakochał.

Szczęście pary nie trwało jednak długo. Anselmo ciężko zachorował i zmarł po kilku miesiącach. Śmierć partnera wpędziła George’a Michaela w depresję i wywarła ogromny wpływ na jego późniejsze życie. Muzyk zaczął brać silne psychotropy. To był początek jego walki z uzależnieniami.

Kiedy George myślał już, że uda mu się pokonać swoje słabości, zmarła jego matka. Wokalista ciężko to zniósł. Jak sam mówił, czuł się zmiażdżony. Jego późniejsze życie stanowiło walkę z uzależnieniami.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku w swojej posiadłości w hrabstwie Oxfordshire. Wokalista odszedł w wieku 53 lat. Przyczyną jego śmierci była kardiomiopatia rozstrzeniowa z zapaleniem mięśnia sercowego i stłuszczenie wątroby.

Zobacz także: Znamy przepis na świąteczny przebój. Wystarczy spełnić te trzy warunki!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Największe gwiazdy mają swoje, różne dziwactwa. Jakie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów