Thundercat wydaje nowy album. Na "Drunk" usłyszymy największe gwiazdy rapu, funku i jazzu

Redakcja 26.01.2017
Thundercat
Fotografia: Drew Yorke/ Wikipedia

Ten twórca dostarcza najwyższą jakość muzyki popularnej.

Podczas festiwalu OFF 2016 multiinstrumentalista, a przede wszystkim wybitny basista, Stephen Bruner, był jednym z najbardziej wyczekiwanych i najciekawszych gwiazdorów. Muzyk pochodzący z Los Angeles nie jest pierwszym lepszym artystą z ulicy. Niczym mistrzowie jazzu jest już żyjącą legendą, a jego styl jest tak rozpoznawalny, że jego twórczości nie da się pomylić z niczym innym.

Wytwórnia Brainfeeder ogłosiła, że Thundercat wydaje nową płytę, "Drunk". To będzie jego czwarty solowy krążek, a każdy z jego poprzednich albumów cieszył się dużym uznaniem fanów jazzu, funku, rapu i elektroniki. Jego ostatnia, szesnastominutowa płyta "The Beyond/Where the Giants Roam" została wydana w 2015 roku. Premiera "Drunk" odbędzie się 24 lutego 2017 roku.

Muzyczna śmietanka

Wytwórnia Brainfeeder opublikowała na swojej stronie główny singiel albumu, "Show You The Way". Utwór jest mocno funkowy i jazzowy, powstał przy współpracy z legendami rocka Kennym Logginsem i Michaelem McDonaldem. Jak zapowiada artysta, na nowym albumie pojawią się również tacy artyści jak Flying Lotus, Kendrick Lamar, Pharell Williams, Wiz Kalifa i Kamasi Washington. 

Na "Drunk" znajdą się aż 23 utwory, które będą opowiadały o sprawach poważnych, choć w rozrywkowej otoczce. Thundercat wyjaśnił w wywiadzie udzielonemu serwisowi Redbullmusicacademy.com, że "Show You The Way" opowiada o momencie w życiu człowieka, kiedy blask przyćmiewa mu fakt, że znajduje się na krawędzi i chwila nieuwagi spowoduje, że wpadnie w ciemną i głęboką dziurę. Nowy album będzie zawierał znane już fanom "Them Changes" i "Bus in These Streets".

Thundercat jest laureatem nagrody Grammy 2016 za najlepszą współpracę przy utworze rapowym, czyli przy "These Walls" z "To Pimp a Butterfly" Kendricka Lamara. Od zawsze obracał się w towarzystwie najwybitniejszych twórców i współpracował z najważniejszymi współczesnymi artystami. Brał udział w tworzeniu płyty "New Amerykah" Eryki Badu z 2008 roku i w "Cosmogrammie" Flying Lotusa z 2010 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów