The XX rozsyłają darmowe bilety. Fani znajdują je w skrzynkach pocztowych

Redakcja 16.11.2016
The XX
Fotografia: www.instagram.com/thexx

Zespół zagra dwa koncerty w Polsce: pierwszy w listopadzie, drugi w styczniu. Może warto wstrzymać się z kupnem wejściówek?

Plotki o nowej płycie brytyjskiej formacji indie popowej The XX krążyły w sieci od połowy 2016 roku. Kiedy na początku listopada 2016 roku na Reddicie wyciekła domniemana lista utworów, które mają znaleźć się na albumie, zespół niemal natychmiast opublikował nowy utwór "On Hold" oraz potwierdził, że nowy album będzie nosił tytuł "I See You". 

Chyba nikt nie spodziewał się, że zaledwie kilka dni później The XX tak bardzo zaskoczy swoich fanów. Wraz z informacją o planowanej pierwszej od dwóch lat trasie koncertowej, na Instagramie pojawiły się posty, w których fani brytyjskich muzyków chwalą się, że otrzymali od swoich od nich darmowe bilety na koncerty przedpremierowe, czyli takie, które wcześniej nie były anonsowane.

Masz wiadomość

Szczęśliwcy znaleźli starannie opracowane graficznie zaproszenia w swoich skrzynkach pocztowych. To sprytny sposób na promocję i podtrzymanie atmosfery ekskluzywności grona fanów zespołu The XX. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób zespół dokonał selekcji fanów, ale daje to nadzieję na to, że każdy oficjalnie zadeklarowany fan - być może subskrybent newslettera - powinien sprawdzać swoją skrzynkę pocztową. Zwłaszcza, że grupa zaplanowała dwa koncerty w Polsce.

Już 30 listopada 2016 roku wystąpi w Poznaniu w Hali Nr 2 MTP, a 1 grudnia 2016 roku w warszawskim Nowym Teatrze. Zespołowi będzie towarzyszyła norweska piosenkarka Jenny Hval. Trzeci album The XX "I See You" trafi do sprzedaży 13 stycznia 2017 roku. Oficjalna trasa koncertowa rozpoczyna się 8 lutego 2017 roku, a przedsprzedaż biletów rusza 22 listopada 2016 roku o godzinie 10.00.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów