The Internet ponownie w Warszawie!

Anna Respondek 12.03.2018
The Internet
Fotografia: Materiały promocyjne

11 lipca amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza alternatywnego soulu i R&B powraca do Polski. Na żywo usłyszymy takie hity jak "Girl" czy "Dontcha".

Jest to zespół, który powstał i zadebiutował w 2011 roku.  Muzyka, jaką wykonują jest połączeniem m.in. soulu, hip-hopu, trip-hopu i alternatywnego R&B. Założycielami są wokalistka Syd oraz producent Matt Martians– niegdyś członkowie kolektywu Odd Future, należącego do Tyler the Creator.

Ich debiutancki album "Purple Naked Ladies" przyciągnął uwagę nie tylko świetnymi produkcjami, ale także odważnymi tekstami, opowiadającymi o seksualności wokalistki. Dwa lata później do sprzedaży trafiła druga płyta, czyli "Feel Good", którana dobre ugruntowała pozycję The Internet jako nowego symbolu undergroundowych brzmień.

 W roku 2015 zespołowi udało się nagrać i wypuścić świetnie przyjęty wśród krytyków oraz publiczności album "Ego Death". Na krążku pojawili się tacy goście jak Kaytranada, Vic Mensa, Janelle Monáe czy wcześniej wspomniany Tyler the Creator.

Na początku 2017 roku Syd–założycielka i wokalistka zespołu – wydała pierwszą solową płytę pt. "Fin". W większości napisała i wyprodukowała ją samodzielnie, chcąc rozwinąć swój indywidualny styl. W wywiadzie dla magazynu The FADER powiedziała,że album ten miałbyć głęboki i osobisty, ale tak naprawdęmożna go trochę grać w radiu, trochę prezentować na scenie, a przy okazji zarobić na nim pieniądze.

Na przestrzeni lat The Internet przekształciło się w wieloosobową grupę, która obecnie liczy 5 członków. W takim składzie ponad 2 lata temu odwiedzili Polskę po raz pierwszy i w takim składzie zagrają również tym razem. The Internet już 11 lipca zagra w warszawskim klubie Palladium!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów