Spadkobiercy Prince'a udostępnili niepublikowaną wcześniej piosenkę. "Moonbeam Levels" zachwyciła fanów

Redakcja 23.11.2016
Prince
Fotografia: ONS

Ten utwór zaledwie w ciągu doby stał się hitem. Niebawem usłyszymy więcej nieznanych utworów artysty.

Fani wielkich gwiazd rocka uwielbiają takie niespodzianki. Paisley Park - wytwórnia i zarządcy majątku Prince'a - opublikowali niesłyszaną do tej pory piosenkę artysty. "Moonbeam Levels", która jest sensacją listopada, została nagrana w 1982 roku. Dzieło zostało włączone do składanki największych hitów artysty "Prince 4ever", która pojawiła się w sprzedaży 23 listopada 2016 roku.

"Moonbeam Levels" po raz pierwszy usłyszeli goście prywatnego przyjęcia dla fanów Princ'a, które zostało zorganizowane przez ABC News. Jak podaje stacja, piosenka pierwotnie miała być częścią albumu "1999". Utwór, który zachwyca swoim spokojnym tempem i jednocześnie podniosłą melodią, nie był jednak zapomniany. W 2013 roku, podczas koncertu The Music of Prince w Carnegie Hall, cover "Moonbeam Levels" wykonał Elvis Costello. 

Składanka "Prince 4Ever" została wydana nakładem wytwórni Prince'a NPG i Warner Bros. Records. W 2017 eoku oba studia planują wprowadzenie do sprzedaży wznowionej edycji "Purple Rain". Zapowiadają, że jednocześnie przedstawią kolejny, nieznany wcześniej materiał autorstwa zmarłego w kwietniu 2016 roku Księcia. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów