Salvador Sobral na żywo zaśpiewał "Dwa serduszka" z "Zimnej wojny"!

Salvador Sobral w czarnym garniturze na scenie przy mikrofonie
Fotografia: AP/EAST NEWS

Salvador Sobral zaskoczył swoich polskich fanów na koncercie w Krakowie! Zaśpiewał dla nich na żywo utwór "Dwa serduszka" z filmu "Zimna wojna".

Portugalski muzyk, Salvador Sobral, odwiedził ostatnio Polskę. Wokalista zaśpiewał na koncercie w Krakowie i przygotował niezwykłą niespodziankę dla swoich polskich fanów. Zwycięzca konkursu Eurowizji 2017 postanowił sięgnąć po repertuar najpopularniejszego w ostatnich latach polskiego filmu - "Zimna wojna". W pewnym momencie usiadł do fortepianu i zaśpiewał dla fanów utwór "Dwa serduszka", który w filmie wykonała Joanna Kulig, czym zachwyciła świat.

Zobacz także: Joanna Kulig zaśpiewała z jazz-bandem. Publiczność oszalała! 

Salvador Sobral śpiewa "Dwa serduszka"

Sobral międzynarodową karierę zrobił dzięki swojemu występowi na Eurowizji 2017. Muzyk pokonał wówczas konkurencję swoim utworem "Amar Pelos Dois". Teraz wokalista wydał nową płytę, pt.: "Paris, Lisboa". To właśnie w ramach promocji najnowszego krążka odwiedził Kraków. 

Utwór "Dwa serduszka", na który się zdecydował, pochodzi natomiast z repertuaru zespołu Mazowsze. Skomponowali go Mira Zielińska oraz Tadeusz Sygietyński. Paweł Pawlikowski postanowił odświeżyć go i wykorzystać w swoim filmie "Zimna wojna". To właśnie dzięki niemu i Joannie Kulig, która wykonała piosenkę na potrzeby produkcji, piosenka zyskała ogromną popularność na całym świecie. 

Posłuchajcie sami, jak z utworem poradził sobie Salvador Sobral! Podoba wam się jego wykonanie ludowej piosenki? 

Zobacz także: Joanna Kulig rezygnuje z kariery w Hollywood? Jej wypowiedź jest jednoznaczna! 

Salvador Sobral zrobił międzynarodową karierę dzięki Eurowizji. Wokół festiwalu na przestrzeni lat zebrało się wiele kontrowersji.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów