Robbie Williams chciał pokazać, że imprezuje jak Rosjanin? "To rasizm!”

Redakcja 05.10.2016
Robbie Williams
Fotografia: www.youtube.com

Co innego, kiedy Rosjanie śmieją się sami z siebie, a co innego, jeśli robi to brytyjski, nieco zapomniany gwiazdor.

Robbie Williams robi wszystko, aby wrócić na szczyt listy przebojów. W jego karierze najlepiej sprzedawały się utwory o imprezowaniu, dlatego ostatnio wykorzystał to, aby ponownie zdobyć przychylność fanów. Niestety rosyjskiej publiczności naraził się tak, że nie zdziwimy się, jeśli nie sprzeda tam żadnej płyty.

Pod koniec września Robbie Williams opublikował teledysk do piosenki "Party Like A Russian" z jego najnowszej płyty "Heavy Entertainment Show". Już sam tytuł wskazuje na to, że artystą kierowało stereotypowe pojęcie o mieszkańcach Rosji. Teledysk tak skrzywdził jej obywateli, że niektóre tabloidy spekulują, że piosenkarz nigdy już nie zagra tam koncertu. 

Krok do przodu, krok do tyłu

W piosence wokalistka śpiewa o władcy, który jest nowoczesnym "Rasputinem", zabiera pieniądze obywatelom i buduje prywatną stację kosmiczną. W klipie Robbie Williams tańczy wśród balerin, które kojarzą się z Rosją. W refrenie pojawia się motyw muzyczny z "Tańca Rycerzy" Siergieja Prokofieva, który towarzyszył Rosjanom w podniosłych wydarzeniach sprzed 26 lat, więc ma dla nich dużą wartość. 

Internauci oburzyli się, że całość jest przesycona stereotypami na temat Rosji, tak że można stwierdzić, że dzieło jest rasistowskie. Magazyn "The Sun" podaje, że kiedy Robbie Williams usłyszał plotkę, że rozgniewał samego Putina, napisał na Twitterze, że jego utwór z pewnością nie opowiada o obecnie panującym prezydencie, a chodziło mu jedynie o to, że Rosjanie słyną z najlepszych imprez

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów