Radiohead wraca z "Burn The Witch" i teledyskiem poklatkowym

Paulina Szestowicka 04.05.2016
Radiohead "Burn The Witch"
Fotografia: www.youtube.com

Posłuchajcie i zobaczcie singiel promujący 9. album grupy. 

Grupa Radiohead promocję 9. albumu zaczęła niekonwencjolanie. Zaczęło być o niej głośno po tym, jak usunęła swoją stronę internetową, a także wszystkie profile w mediach społecznościowych. 

Wszystkie media podawały informacje o dziwnym kroku zespołu. Specjaliści od komunikacji w kanałach społecznościowych uspakajali fanów, że na pewno nie jest to zwiastun tego, że grupa zniknie z internetu, a jedynie jest to zaplanowana strategia, która już teraz przyniosła wymierne efekty - o Radiohead znowu było bardzo głośno. 

Atmosferę podgrzały ulotki, które wybrani fani otrzymali za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Widniał na nich tekst: „Sing a song of sixpence that goes/Burn the Witch”. Kilka godzin później grupa opublikowała dwie animacje. Wielbiciele zespołu byli pewni, że lada moment będzie miał premierę nowy utwór Radiohead. Jak się okazuje, przypuszczenia okazały się trafne i była to zapowiedź nowego singla. 

Premiera „Burn the Witch”

Piosenka „Burn the Witch” ma premierę razem z teledyskiem w reżyserii Chrisa Hopewella, który został zrealizowany przy użyciu techniki animacj poklatkowej. Opowiada on historię mieszkańców wsi, którzy przygotowują się krwawego rytuału. "Burn the Witch" jest pierwszym utworem, który powstał od czasu "Spectre", które promowało ostatni film o przygodach Jamesa Bonda.

Zespół Radiohead nie zapowiedział jeszcze daty premiery 9. płyty. Możemy być pewni tego, że promocja będzie zaskakująca tak jak w przypadku singla i poprzednich publikacji. Wszyscy fani grupy pamiętają, że z okazji premiery "King of Limbs" (2011) lider zespołu Thom Yorke rozdawał ulotki w sklepie muzycznym, a album "In Rainbows" (2007) można było pobrać z internetu za dowolną kwotę.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów