Prywatny koncert Amy Winehouse ujrzy światło dzienne! Jest czego posłuchać i na co popatrzeć

Julita Buczek 30.10.2018
dokument o wokalistce
Fotografia: Instagram @ezio.peluso

Na ten koncert czekali wszyscy fani Amy Winehouse. Będziecie pod wrażeniem!

Amy Winehouse była jedną z najbardziej znanych piosenkarek soul i R&B. Wychowana w północnym Londynie odniosła spektakularny sukces na światową skalę. Odeszła w wieku 28 lat, ale i tak zgromadziła spektakularny dorobek artystyczny. W trakcie swojej kariery wydała dwie płyty studyjne: "Frank" z 2003 roku oraz "Back To Black" z 2006 roku. Po śmierci wokalistki ukazał się również trzeci album "Lioness: Hidden Treasures", który zawiera zbiór niewydanych utworów artystki.

Prywatny koncert Winehouse ujrzy światło dzienne

Dokument "Back to Black" to dokument, który w pełni został poświęcony piosenkarce. Nagrania mają ujrzeć światło dzienne 2 listopada 2018 roku. Na DVD znajdziemy niepublikowany do tej pory prywatny koncert artystki z 2008 roku. Koncert o nazwie "An Intimate Evening in London" odbył się w studiu Riverside w Londynie 10 lutego 2008. To właśnie w tę noc Amy otrzymała aż 5 nagród Grammy. Jej singiel "Rehab" zdobył tytuł najlepszego nagrania roku, najlepszej piosenki roku oraz najlepszego wykonania piosenki popowej. Winehouse została uznana za najlepszą artystkę, a album "Back to Black" za najlepszy album popowy. Amy dzięki otrzymanym nagrodom stała się piątą artystką w historii, która otrzymała aż 5 nagród Grammy jednego wieczoru.

Dlaczego Amy nie pojawiła się na rozdaniu nagród Grammy?

W tym okresie Winehouse była w trakcie leczenia uzależnienia i nie dostała wizy pracowniczej do USA, dlatego nie mogła pojawić się na ceremonii. W związku z tym artystka postanowiła zorganizować koncert dla rodziny i przyjaciół z wytwórni. Wokalistka odebrała nagrody w Londynie, gdzie jej podziękowania były transmitowane na żywo podczas gali. Winehouse była bardzo zaskoczona z otrzymania tylu statuetek, co zostało uwiecznione na wielu nagraniach.

Zagłosuj

Jaki gatunek muzyczny lubisz najbardziej?

Liczba głosów:

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Widzieliście już te filmy? Jeśli nie koniecznie nadróbcie zaległości

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej
Więcej newsów