Prywatny koncert Amy Winehouse ujrzy światło dzienne! Jest czego posłuchać i na co popatrzeć

Julita Buczek 30.10.2018
dokument o wokalistce
Fotografia: Instagram @ezio.peluso

Na ten koncert czekali wszyscy fani Amy Winehouse. Będziecie pod wrażeniem!

Amy Winehouse była jedną z najbardziej znanych piosenkarek soul i R&B. Wychowana w północnym Londynie odniosła spektakularny sukces na światową skalę. Odeszła w wieku 28 lat, ale i tak zgromadziła spektakularny dorobek artystyczny. W trakcie swojej kariery wydała dwie płyty studyjne: "Frank" z 2003 roku oraz "Back To Black" z 2006 roku. Po śmierci wokalistki ukazał się również trzeci album "Lioness: Hidden Treasures", który zawiera zbiór niewydanych utworów artystki.

Prywatny koncert Winehouse ujrzy światło dzienne

Dokument "Back to Black" to dokument, który w pełni został poświęcony piosenkarce. Nagrania mają ujrzeć światło dzienne 2 listopada 2018 roku. Na DVD znajdziemy niepublikowany do tej pory prywatny koncert artystki z 2008 roku. Koncert o nazwie "An Intimate Evening in London" odbył się w studiu Riverside w Londynie 10 lutego 2008. To właśnie w tę noc Amy otrzymała aż 5 nagród Grammy. Jej singiel "Rehab" zdobył tytuł najlepszego nagrania roku, najlepszej piosenki roku oraz najlepszego wykonania piosenki popowej. Winehouse została uznana za najlepszą artystkę, a album "Back to Black" za najlepszy album popowy. Amy dzięki otrzymanym nagrodom stała się piątą artystką w historii, która otrzymała aż 5 nagród Grammy jednego wieczoru.

Dlaczego Amy nie pojawiła się na rozdaniu nagród Grammy?

W tym okresie Winehouse była w trakcie leczenia uzależnienia i nie dostała wizy pracowniczej do USA, dlatego nie mogła pojawić się na ceremonii. W związku z tym artystka postanowiła zorganizować koncert dla rodziny i przyjaciół z wytwórni. Wokalistka odebrała nagrody w Londynie, gdzie jej podziękowania były transmitowane na żywo podczas gali. Winehouse była bardzo zaskoczona z otrzymania tylu statuetek, co zostało uwiecznione na wielu nagraniach.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Widzieliście już te filmy? Jeśli nie koniecznie nadróbcie zaległości

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów