Powstał nowy odcień fioletu na cześć twórcy hitu "Purple Rain". Został zatwierdzony przez Instytut Pantone

Redakcja 22.08.2017
Prince
Fotografia: ONS

Fani muzyka mają powody do zadowolenia. 

Specyficzny, fioletowy odcień ma symbolizować niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju styl zmarłej ikony pop – mówi Laurie Pressman, wiceprezydent Pantone Colour Institute w rozmowie z Dezeen.com.

O zamiłowaniu artysty do tego koloru na pewno można się przekonać wsłuchując się w jeden z jego funkowych, flagowych utworów z lat 80. "1999", w którym śpiewa: "Całe niebo było purpurowe, wszędzie biegali ludzie próbując uciec od zniszczenia, wiesz, że nawet mnie to nie obchodziło…".

Śpiewając ten tekst na scenie Prince występuje w fioletowym, błyszczącym kostiumie, grając na fioletowej gitarze elektrycznej. Podobnie jak inni muzycy z grupy The Revoloution z teledysku. Kolejnym "fioletowym" utworem księcia sceny, w którym ukazuje swój bliski stosunek do purpury, był oczywiście słynny "Purple Rain". Utwór znalazł się również na ścieżce dźwiękowej do filmu o tym samym tytule oraz jednocześnie znalazł się na szóstym, długogrającym krążku Prince’a.

Stworzenie osobistego odcienia fioletu jakim jest #Love Symbol #2 to swoisty, kolorystyczny tribute dla ukochanego przez miliony fanów na całym świecie muzyka i trendsettera. Jak donosi brytyjski Vogue, Instytut Pantone wraz z rodziną Prince'a prowadził rozmowy na temat wykorzystywania tej wykreowanej barwy w kolekcjach różnych domów mody. Ich wynikiem są bluzy z emblematem Symbol #2 w kolekcji Dolce& Gabbana na jesień/zimę 2017. Prince'owska purpura pojawi się również w kolekcjach Balneciagi i Prady.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów