Piosenka z finałowego sezonu "Gry o tron" ma ukryte znaczenie?

Julita Buczek 24.04.2019
Gra o tron
Fotografia: Instagram @gameofthrones

Słyszeliście piosenkę "Jenny of Oldstones"? Ta charakterystyczna ballada może mieć ukryte znaczenie!

W drugim odcinku finałowego sezonu serialu "Gry o tron" można było usłyszeć balladę "Jenny of Oldstones". W serialu zaśpiewał ją Podrick Payne. Wielu fanów serialu uważa, że pieśń ma ukryte znaczenie i może mówić o wydarzeniach, które będą w następnych odcinkach sezonu.

Zobacz także: Maisie Williams o scenie seksu z "Gry o Tron". Myślała, że to żart scenarzystów [spoiler]

Ballada "Jenny of Oldstones" ma ukryte znaczenie?

Pieśń pojawiała się w książce George'a R.R. Martina już kilka razy, jednak zawsze były to wypowiedzi bohaterów. Piosenka opowiada o księciu Duncanie Targaryenie, który zakochuje się w nisko urodzonej kobiecie. Niestety okazuje się, że książę przyrzeczony jest innej, to właśnie wtedy staje przed bardzo trudnym wyborem: Żelazny Tron albo miłość. Ostatecznie wybiera miłość i zostaje wydziedziczony. W dalszej części pieśni słyszymy, że Jenny jest potomkinią Dzieci Lasu z czasu pierwszych ludzi, a także przyjaźniła się z leśną wiedźmą. Balladę śpiewał Rhaegar Targaryen swojej ukochanej Lyannie Stark.

W serialu po odśpiewaniu tej pieśni akcja odcinka przenosi się do krypt pod Winterfell, gdzie Snow ujawnia swoją prawdziwą tożsamość Deanerys Targaryen. Według fanów całej sagi historia Duncana oraz Jenny przypomina sytuację, w której znaleźli się Jon Snow oraz Daenerys Targaryen. Czy Snow odrzuci prawo do korony i wybierze miłość?

Co sądzicie o spekulacjach?

Zobacz także: Zgadnij zakończenie "Gry o Tron" i wygraj wycieczkę do Chorwacji!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów