Oto najbardziej obiecująca artystka według BBC. 2017 rok ma należeć do niej

Redakcja 10.01.2017
Ray BLK po ogłoszeniu wyników BBC Music Sound Of 2017
Fotografia: Ray BLK/ Facebook.com

Raperka ma szansę na karierę w stylu Adele.

BBC Music Sound Of to coroczne głosowanie, w którym biorą udział krytycy i dziennikarze muzyczni. Celem plebiscytu organizowanego od 2003 roku jest wyłonienie najbardziej obiecującego artysty na rozpoczynający się rok. W pierwszej edycji laureatem został 50 Cent, cztery lata później Mika, a w 2008 roku Adele. Dzięki BBC Music Sound Of świat usłyszał o Ellie Goulding. 6 stycznia 2017 roku najbardziej obiecującą artystką okazała się być Ray BLK

Ray jest piosenkarką i raperką pochodzącą z południowego Londynu. Debiutowała w 2015 roku albumu "Havisham", rok później wydała "Durt". Jak podaje serwis TheGuardian.com - nie była faworytką. Wśród nominowanych znaleźli się tacy artyści, jak popularny już w Polsce Anderson .Paak, Aj Tracey, Dave, Cabbage, Declan McKenna, Jorja Smith, Maggie Rogers czy Nadia Rose. Na tej 22 - letniej artystce ciąży nie lada odpowiedzialność. Będzie musiała udowodnić, że krytycy nie pomylili się i w 2017 roku faktycznie namiesza na scenie muzycznej. Wydaje się, że to silna osobowość i prawdopodobnie nie będzie musiała się szczególnie starać o uwagę mediów.

Ray BLK powiedziała w rozmowie z "Guardianem", że jest zaszczycona wyróżnieniem. Wygranie BBC Sound Of 2017 to najbardziej zaskakująca rzecz, jaka do tej pory mi się przytrafiła – wyznała artystka. Jak zauważają brytyjskie media, tegoroczna edycja konkursu pokazała, jak silna i dobra jest scena rap, soul i grime w Wielkiej Brytanii, szczególnie w Londynie. Tę kwestię poruszyła również Ray, która stwierdziła, że czuję dumę, ponieważ znalazła się w wśród tak bardzo utalentowanych artystów, wśród których znajdują się twórcy niezależni, którzy być może zainspirują przyszłe pokolenia do tworzenia muzyki. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów