Ogłoszono zwycięzców konkursu "Debiuty" 53. Festiwalu Opole 2016

Paulina Szestowicka 03.06.2016
Debiuty 53. KFPP Opole 2016
Fotografia: materiały prasowe

W tym roku wyłoniono dwóch laureatów. W czyje ręce trafiły statuetki? 

Konkurs "Debiuty" 53. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2016 wygrali Kortez i Daria Zawiałow

Na tegorocznej edycji muzycznego wydarzenia zostało wyłonionych dwóch laureatów. Kortez otrzymał nagrodę im. Anny Jantar - został wyróżniony przez telewidzów, którzy głosowali w systemie SMS i/lub Audiotele, natomiast w ręce Darii Zawiałow trafiła Karolinka - nagroda Prezydenta Opola. Artystka została otrzymała też nagrodę Polskiego Radia. 

W konkursie dla debiutantów na 53. KFPP Opole 2016 wzięli udział artyści, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji przez Komisję Konkursową. Dopuszczono do nich wykonawców i członków zespołów muzycznych, którzy mają wydany tylko jeden album długogrający, wydany po 1 stycznia 2015 roku.

Ze wszystkich zgłoszeń wybrano Martę Zalewską, Antka Smykiewicza, Korteza, Bovską, Leskiego, Michała Sobierajskiego, Jóga, Zimową, SALK, Darię Zawiałow, Rootzmans. Artyści, którzy przeszli do kolejnego etapu, zobowiązani się do zaprezentowania na scenie 3 czerwca 2016 roku swojego utworu a żywo z towarzyszeniem własnego zespołu akompaniującego lub z zespołem muzycznym wskazanym przez Telewizję Polską.

Regulamin konkursu "Debiuty" zabrania używania tak zwanego pół-playbacku. Co ważne, regule tej poddana jest zarówno warstwa wokalna, jak i instrumentalna. W warstwie instrumentalnej wykonawcy oczywiście mają prawo posługiwać się zdobyczami nowych technologii (tzw. loop), pod warunkiem, że nie zawierają głosów ludzkich, w tym elektronicznie przetworzonych.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów