Nowy album Gregory'ego Portera w hołdzie Nat King Cole’a już w październiku

Emilia Klima 06.09.2017
Nowy album Gregory'ego Portera w hołdzie Nat King Cole’a już w październiku

Gregory Porter zapowiada nowy album „Nat King Cole & Me”. Płyta, która ukaże się 27 października i jest osobistym hołdem złożonym twórczości wielkiego Nat King Cole’a.

To właśnie ten artysta obudził w małym Gregorym Porterze miłość do muzyki.

 Powrót do moich korzeni był dla mnie najbardziej naturalnym ruchem. Te korzenie to moja matka, muzyka gospel i Nat King Cole” – wyjaśnia Porter w rozmowie z bluenote.com.

Nat King Cole & Me” to pierwszy album artysty nagrany z pełną orkiestrą pod dyrekcją Vince’a Mendozy. Płyta została nagrana w londyńskich AIR Studios i zawiera 12 ulubionych przez   Portera nagrań z repertuaru Cole’a, w tym „Smile”, „L-O-V-E” oraz „Nature Boy”. Na wydawnictwie znalazła się również inspirowana twórczością Cole’a, oryginalna kompozycja Portera – „When Love Was King”, która pierwotnie pojawiła się na obsypanym nagrodami Grammy albumie „Liquid Spirit”.

Dlaczego to właśnie artysta ma tak ważne znaczenie w życiu Portera?

Mój ojciec nie był obecny w moim życiu, a słowa piosenek Nata'e były jak życiowe lekcje, słowa mądrości i ojcowskiej rady jakiej potrzebowałem - wyjaśnia źródła swojej inspiracji Gregory Porter.

Miłość do twórczości Cole’a zaowocowała nawet pół-autobiograficznym musicalem „Nat King Cole & Me”, którego premiera odbyła się w 2004r.

Był jedyny w swoim rodzaju. Pozostawił tak wspaniałą muzykę, że zwyczajnie nie można się nią nie inspirować – podsumowuje swoją fascynację Colem Porter.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów