Gorillaz zapowiadają nowy album!

Marta Wilczkowska 04.06.2018
Gorillaz - The Now Now
Fotografia: materiały prasowe

Premiera "The Now Now" już 29 czerwca 2018. Płytę promuję funkowy singiel „Humility”. Tuż po premierze artyści wystąpią w Polsce.

Jedyna w swoim rodzaju animowana formacja Gorillaz już za kilka tygodni wzbogaci swoją dyskografię o kolejny krążek. W tamtym roku zespół zaprezentował światu krążek "Humanz" a jego następca będzie nosić tytuł "The Now Now" i ukaże się już pod koniec czerwca.

Na płytę "The Now Now" składa się 11 piosenek, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Nagrania odbyły się w lutym 2018 roku w londyńskim Studio 13. Stały skład Gorillaz to 2D, Murdoc Niccals, Russel Hobbs i Noodle. Jednak tym razem, czasowo niedysponowany Murdoc został zastąpiony na gitarze basowej przez kreskówkowego łobuza z Gangreen Gang o imieniu Ace.

Teledyski to ważna część uniwersum Gorillaz. Grupa udowadnia to po raz kolejny, prezentując niesamowity klip do singla "Humility". Za reżyserię odpowiada Jamie Hewlett. Klip nakręcono w Venice Beach w Kalifornii, u boku 2D na rolkach występuje w nim również aktor Jack Black.

Album "The Now Now" ukaże się 29 czerwca na kompakcie, winylu oraz w postaci kolekcjonerskiego wydania. Gorillaz tuż po premierze płyty wystąpią w Polsce już 6 lipca 2018 roku na festiwalu Open'er w Gdyni.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów