Nightmares On Wax na wyjątkowym występie w Warszawie!

Redakcja 22.10.2018
mareriały prasowe
Fotografia: materiały prasowe

Koncert legendarnego, brytyjskiego DJ-a i producenta odbędzie się już 8 listopada w warszawskim Niebie.

Za nazwą Nightmares On Wax kryje się George Evelyn, brytyjski DJ i producent, aktywny na scenie od ponad 30 lat. W latach 80-tych założył kolektyw razem z Kevinem Harperem, choć dziś reprezentuje go sam i ma najdłuższy staż ze wszystkich artystów kultowej, londyńskiej wytwórni Warp Records.

Twórczość George'a nie tylko poszerzyła brzmienia macierzystego labelu, ale także utorowała drogę takim artystom jak Flying Lotus czy Mount Kimbie. Muzyka jaką wykonuje Nightmares On Wax jest połączeniem eksperymentalnego hip-hopu z soulem czy elektroniką. Debiutancka płyta pt. "A Word of Science" została wydana jeszcze w 1991 roku, a od tamtej pory artyście udało się zebrać na swoje konto aż 6 pełnych albumów – m.in. "Smokers Delight", "In a Space Outta Sound" czy "Feelin' Good".

materiały prasowe
Fotografia: materiały prasowe

Najnowsza płyta zatytułowana "Shape The Future" ukazała się pod koniec stycznia 2018 roku. Jest ona ponadczasowym związkiem soulu, hip-hopu i dubu. Występ Nightmares On Wax w Warszawie odbędzie się w ramach trasy, promującej właśnie tę produkcję.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów