"Nieznajomy" Dawida Podsiadło w wersji na ludowo stał się hitem sieci. Co na to muzyk?

Katarzyna Leszczyńska 27.02.2018
Dawid Podsiadło o folkowej wersji "Nieznajomego" w wykonaniu zespołu Tulia
Fotografia: Fotografie: Instagram/Dawid Podsiadło i YouTube/Public Image

Zespół Tulia tworzy covery znanych utworów w wersji na ludowo. Na warsztat wzięły utwór Dawida Podsiadło "Nieznajomy". Internauci oszaleli, a co na to muzyk?

Zespół Tulia to cztery wokalistki: Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Dziewczyny na YouTubie umieszczają wykonane przez siebie w wersji folkowej piosenki. Zrobiło się o nich głośno, gdy stworzyły swoją wersję utworu „Enjoy the silence” grupy Depeche Mode. Wówczas brytyjski zespół zachwycił się ich wykonaniem swojej piosenki. Teraz dziewczyny zdecydowały się na polski cover.

Zobacz także: Depeche Mode coveruje „Heroes” Davida Bowiego. Która wersja lepsza?

Internet oszalał na punkcie ich najnowszego filmu. Tulia stworzył folkową wersję popularnego utworu Dawida PodsiadłoNieznajomy”. Zarówno piosenka w ich wykonaniu, jak i teledysk są niezwykle klimatyczne. Internauci oszaleli na tym punkcie. W mediach zawrzało o folkowej wersji Podsiadło. Ostatecznie skomentował ją nawet sam zainteresowany, czyli Dawid.

Wszyscy mi wysyłają wiadomości, linki, Insta, Facebooki, YouTube, artykuły o tym piszą, no to też muszę w tej sprawie zabrać głos. Pięknie hipnotyzujący ten cover. Ogromny szacunek za video. Widać, że poświęcono temu mnóstwo pracy i pasji i to ogromnie doceniam. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prostu piękne. Przyjemnie posłuchać takiego „Nieznajomego”. Tulia, wysyłam dużo dobrej energii. Magia – napisał Dawid Podsiadło na Facebooku.

Was również dziewczyny zahipnotyzowały? Posłuchajcie folkowej wersji „Nieznajomego”.

Zobacz także: Dawid Podsiadło zawiesił karierę. Teraz przerwał milczenie i wyjaśnia powód w szczerym poście. „Staram się dźwignąć”

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów