Niespodzianka dla fanów Davida Bowiego. Niewydane dotąd nagrania artysty wkrótce trafią do sprzedaży

Nastazja Bloch 30.04.2019
David Bowie
Fotografia: Peter Mazel /SUNSHINE/EastNews

50-lecie pierwszego hitu Davida Bowiego „Space Oddity” zainspirowało wytwórnie Parlophone do wydania kolejnych utworów. Na fanów artysty czeka 10 piosenek, które nigdy wcześniej nie zostały wydane.

David Bowie to legendarny piosenkarz, autor piosenek i multiinstrumentalista, który rozwinął nurty tj. glam rock, art rock, dance pop, punk i muzykę elektroniczną. W latach 80. wydał kultowe piosenki, które śpiewali wszyscy, a za całokształt twórczości otrzymał nagrodę Grammy. Kilka lat po jego śmierci, wydana zostaje płyta z utworami wcześniej niepublikowanymi.

Co będzie zawierał nowy album Davida Bowiego?

Album „The Mercury Demos” będzie zawierał 10 demonstracyjnych utworów Bowiego. Pierwszy z nich to wczesna wersja „Space Oddit”, którą usłyszeć można również na innym albumie.

Fani Bowiego nie poczują jednak rozczarowania. Pozostałe utwory to twórczość nad którą Bowie pracował w 1969 roku we własnym domu. Co więcej, utwory znajdujące się na płycie nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Zatem piosenki z albumu „The Mercury Demos” usłyszymy po raz pierwszy.

Przy nagraniu piosenek Bowiemu towarzyszył John Hutch Hutchinson, który zagrał na gitarze i użyczył wokalu. Na płycie znajdziemy zarówno oryginalne kompozycje artysty, jak i przeróbki znanych wcześniej utworów tj. „Hey Jude” zespołu The Beatles czy „Tumbleweed Connection” Eltona Johna.

Kiedy możemy spodziewać się płyty?

Premiera zaplanowana jest na 28 czerwca 2019 roku. Płyta „The Mercury Demos” wydana zostanie w replice oryginalnego pudełka. Dodatkowo dołączona zostanie taśma winylowa i odręcznie napisana lista utworów oraz dwa arkusze ze zdjęciami.

 Zobacz także: Kate i William świętują 8. rocznicę ślubu. Czy urocze gesty uciszą plotki o romansie?

Sezon festiwali już się zaczął. Zobacz, gdzie warto się wybrać.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów