Natalia Nykiel opublikowała niespodziewanie nową płytę. Artystka będzie także gościem "The Voice of Poland"

Roksana Orlicka 15.11.2019
Natalia Nykiel
Fotografia: Instagram/@natnykiel

Natalia Nykiel jest jedną z najbardziej intrygujących wokalistek na polskim rynku muzycznym. Artystka niespodziewanie opublikowała EP-kę "Origo". Wystąpi również w sobotnim wydaniu programu "The Voice of Poland".

Natalia Nykiel jakiś czas temu ogłosiła, że zawiesza karierę muzyczną, by skupić się na nauce. Artystka wyjechała na studia do Portugalii i raczej rzadko udzielała się w mediach społecznościowych.

Nykiel zaskoczyła wszystkich i niespodziewanie wydała nową EP-kę o tytule "Origo". Co więcej, zapowiedziała, że wystąpi w programie "The Voice of Poland", w którym rozpoczęła się jej kariera. 

Natalia Nykiel niespodziewanie wydała EP-kę

Natalia Nykiel ma dopiero 24 lata, a już wyróżnia się na polskim rynku muzycznym własnym, charakterystycznym brzmieniem i oryginalnym wizerunkiem. Jako 18-latka zgłosiła się do programu "The Voice of Poland", gdzie zaszła daleko.

Nykiel od samego początku współpracowała z wielkimi twórcami - autorami jej tekstów na pierwszą płytę "Lupus Electro" byli między innymi tacy artyści jak Paulina Przybysz, Katarzyna Nosowska czy Karolina Kozak

Natalia wyróżniła się charakterystycznym stylem i odnalazła się w mocno elektronicznej stylistyce. Jej debiut został ciepło przyjęty przez krytyków muzycznych i dał jej rozpoznawalność. Sukces odniosły wszystkie single - "Bądź duży", "Pół dziewczyna" czy "Wilk"

W 2017 roku ukazała się druga płyta artystki "Discordia". Tytuł oznacza "niezgodę", jednak krążek był bardzo spójny, przebojowy, a Natalię ponownie chwalono w recenzjach. To z tej płyty pochodzą "Kokosanki", "Total błękit" czy "Spokój".

Natalia Nykiel opublikowała niespodziewanie nową EP-kę. Artystka nie zapowiadała, że pracuje nad nowym materiałem. "Origo" jest nieco zaskakujące i odsłania nieznane dotąd oblicze wokalistki.

Na krótkiej EP-ce znalazło się pięć utworów. Nykiel jest znana z zamiłowania do polskich tekstów piosenek, jednak tym razem śpiewa głównie po angielsku. Poza zaskakującym pierwszym utworem "Quya", który jest wykonany w języku hiszpańskim.

"Origo" jest bardzo emocjonalnym mini albumem. Za produkcję, jak w przypadku poprzednich płyt Natalii, odpowiada Michał Fox Król. Warto wspomnieć, że przy tworzeniu albumu Nykiel współpracowała z międzynarodowymi sławami.

Można wśród nich wymienić takich artystów jak Stevie Aiello (szef muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor takich piosenek jak "Dangerous Night" i "Hait To The Victor"), soulowy brytyjski muzyk Daley

Artystce towarzyszy również Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz. Fani zespołu Paramore usłyszą natomiast fragment piosenki "Careful" w utworze "Volcano"

Zobacz także: Taco Hemingway w trasie koncertowej “Pocztówka z Polski”. Sprawdź ceny biletów, miejsca i daty koncertów

Natalia Nykiel gościem w "The Voice of Poland"

Warto wspomnieć, że we wrześniu Natalia Nykiel opublikowała emocjonalny post, w którym wyznała, że chwilowo rezygnuje z koncertowania na rzecz nauki. Wokalistka poinformowała, że wyjeżdża z kraju, ale nie żegna się z fanami.

Chyba nikt nie spodziewał się tak szybkiego i mocnego powrotu z nową EP-ką. Co więcej, Natalia będzie gościem sobotniego wydania programu "The Voice of Poland", w którym zaczynała swoją karierę. 

Bardzo stęskniłam się za koncertami i spotkaniami z publicznością, a na scenę 'The Voice' wracam jak do domu, więc cieszę się podwójnie - powiedziała.

Wiadomo, że artystka wykona dwa utwory

Słuchaliście już nowej EP-ki Natalii Nykiel? Jak wrażenia?

Zobacz także: Dua Lipa w teledysku do "Don't Start Now". Zapowiada nowy kierunek muzyczny

Jesteś fanem muzyki? Sprawdź swoją wiedzę!

Quiz muzyczny
Rozwiąż quiz

Kto jest autorem tej płyty? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów

Quiz muzyczny

1. Kto jest autorem płyty "Thriller"?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów