Następny festiwal Burning Man odbędzie się w Europie

Paulina Szestowicka 17.06.2016
Burning Man 2017
Fotografia: Pixabay

Impreza pod hasłem "Where The Sheep Sleep" może być jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. 

Festiwal Burning Man w przyszłym roku odbędzie się w Holandii w okolicach Veluwe. Wydarzenie muzyczne pod hasłem "Where The Sheep Sleep" rozpocznie się 29 lipca i będzie trwała do 31 lipca 2016 roku.

Każdy, kto chce wziąć w holenderskiej edycji festiwalu, musi najpierw zapisać się na wydarzenie na Facebooku, a następnie zarejestrować na dedykowanej wydarzeniu stronie internetowej https://tibbaa.com/order/uyfr5o1n8y. 

Przedstawiciele organizacji Burning Man Project nie wykluczają, że impreza będzie organizowana każdego roku. Z pewnością jest to uzależnione od zainteresowania festiwalem, ale już teraz można przewidzieć, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń przyszłego roku. Amerykańska edycja imprezy odbywa się każdego lata od 1986 roku. Zaangażowani są w nią nie tylko artyści, ale też spore grono osób związanych z technologią i biznesem. Co ciekawe, pierwsza okazjonalna zmiana loga Google miała miejsce przy okazji Burning Man 1998. 

Logo Google na Burnign Man Festival

Burning Man otrzymał nazwę od podpalenia kukły. Podobno jeden z pomysłodawców imprezy, Larry Harvey, chciał w ten sposób symbolicznie odciąć się od przeszłości po tym, jak zerwała z nim dziewczyna. Mimo że nie jest to potwierdzona informacja, podpalenie kukły jest punktem kulminacyjnym festiwalu.

Organizatorzy zapewniają też widzom zaawansowane pokazy laserowe, prezentacje wizualnych efektów wysokich napięć w postaci maskotki, Magneto Mana. W znacznej mierze atrakcyjność Burning Mana polega też na aktywności samych uczestników, którzy noszą barwne stroje… albo wcale ich nie mają, wymyślnych środkach lokomocji i prowizorycznych konstrukcjach.

Wydarzenie trudno nazwać typowym festiwalem. Raczej jest to eksperyment w tworzeniu społeczności, radykalnej samo-ekspresji i całkowitemu poleganiu na samym sobie. W USA, Kanadzie, a także w innych częściach świata organizowane są wydarzenia wzorowane na Burning Manie na przykład AfrikaBurn czy NoWhere.

Burning Man
Fotografia: East News
Burning Man
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów