Najlepsze festiwale muzyczne 2016 roku. Na nie warto się wybrać

Paulina Szestowicka 30.05.2016
Lana del Rey
Fotografia: ONS

Zestawienie najciekawszych imprez muzycznych tego lata. 

Co tu dużo mówić - lato po prostu jak żadna inna pora roku sprzyja koncertom na świeżym powietrzu. Na pewno nie raz staniemy przed koniecznością podjęcia decyzji, na który festiwal się udać. Na szczęście najlepsze wydarzenia muzyczne nie odbywają się w tych samych terminach, więc możemy spokojnie zaplanować całe lato pod kątem wypraw po Polsce i za granicę. 

Orange Warsaw Festival

Impreza odbędzie się 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Na scenie zobaczymy zarówno polskich, jak i zagranicznych wokalistów. Będzie to doskonała okazja, żeby usłyszeć na żywo Toma Odella, Lanę del Rey, Xxanaxx, Bovską, Julię Marcell i Natalię Przybysz. To już 9 edycja festiwalu i dużo wskazuje na to, że może być najlepszą ze wszystkich dotychczasowych. 

Lana del Rey
Fotografia: ONS

Lana del Rey

Open'er Festiwal

Cykl odbywa się już od 2003 roku i bezsprzecznie jest najciekawszą imprezą muzyczną organizowaną nad polskim morzem. W tym roku koncerty zaczynają się 29 czerwca i będą trwać do 2 lipca. Zobaczymy występy między innymi Florence + The Machine, M83, Sigur Ros, Bastille oraz Beirut. Z polskich artystów będziemy usłyszymy takich artystów jak Maria Peszek, Rebeka, Kortez i Kroki. 

Colours Of Ostrava

Mówi się, że jest to jeden z najpiękniejszych festiwali w Europie i nie ma w tym ani krzty przesady. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 14-17 lipca. Na scenie wystąpią między innymi legenda światowej muzyki elektronicznej Underworld i najpopularniejsza w Polsce alternatywna artystka Monika Brodka. Usłyszmy też grupę Tame Impala, Kiasmos, Passengera, Aurorę i Artura Rojka. 

Audioriver

Cykliczny festiwal muzyki elektronicznej typu open-air jest organizowany od 2006 roku. W dniach 29-31 lipca tego roku na plaży nad Wisłą w Płocku zobaczymy takie gwiazdy jak Jamie Woon, Ella Eyre, Calibre, Bedouin i Xtrah. Rysy & Natalia Nykiel zaprezentują projekt specjalny, który został przygotowany z myślą o tym właśnie festiwalu.

Ella Eyre
Fotografia: ONS

Ella Eyre

OFF-Festival

W tym roku Dolina Trzech Stawów w Katowicach wypełni się dobrą muzyką w dniach 5-8 sierpnia. Wystąpią nietuzinkowi artyści tacy jak William Basinski, The Master Musicians Of Jajouka, The Feral Trees, Żółte Kalendarze, JAAA! i Lotto. To zdecydowanie najlepsza impreza w centralnej Polsce w samym środku wakacji. 

Sziget Festival

Węgierski cykl imprez muzycznych jest jednym z największych w Europie. Odbywa się już od 23 lat! W pierwszej edycji festiwalu uczestniczyło 43 tysiące słuchaczy, a w tamtym roku aż 441 tysięcy. Każdy, kto wybierze się na niego w tym roku (10-17.08), będzie miał szansę usłyszeć na żywo takie gwiazdy jak Rihanna, Sia, Bastille, Parov Stelar, Jake Bugg czy The Lumineers. 

Kraków Live Festival

19 i 20 sierpnia odbędzie się 10 edycja imprezy. Tym razem gwiazdy muzyki wystąpią na scenie na terenie lotniska Muzeum Lotnictwa. Usłyszymy między innymi Cage The Elephant, The Neighbourhood, Się i Massive Attack. Tegoroczna odsłona festiwalu tak jak poprzednie, będzie połączeniem brzmień hip-hopowych, r'n'b, popowych i rockowych. 

Tauron Nowa Muzyka

To już po raz 11 odbędzie się festiwal, który co roku prezentuje to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. W tym roku cykl koncertów został zaplanowany na 18-21 sierpnia i będzie miał miejsce na terenie Muzeum Śląskiego i katowickiej Strefy Kultury. Na scenie wystąpią między innymi Plaid, Lorenzo Senni, Dick4Dick oraz Sonar. 

Lollapalooza Berlin

Festiwal w tamtym roku zdobył nagrodę European Festival Awards. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto wybrać się do Berlina. To drugi raz, kiedy legendarny festiwal amerykański odbywa się w Europie. 10 i 11 września na scenie zobaczymy między innymi Radiohead, Kings of Leon, Jamesa Blake'a i The 1975. 

James Blake
Fotografia: East News

James Blake

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów