Muzyka inspirowana chorobą. Avril Lavigne wraca z płytą „Head Above Water"!

Julita Buczek 15.02.2019
Avril Lavigne z nową płytą
Fotografia: Instagram @avrillavigne

Avril Lavigne powróciła po sześciu latach z nowym krążkiem "Head Above Water". W jednym z wywiadów piosenkarka przyznała, że płyta nie powstałaby, gdyby nie jej walka z chorobą.

Jeszcze niedawno Avril Lavigne była na szczycie, wydawała płyty i brała udział w zagranicznych trasach koncertowych. Debiutancki album sprzedała w nakładzie ponad 17 mln kopii na całym świecie. Jej sukces nieoczekiwanie przerwała groźna choroba, przez którą artystka musiała zrezygnować z kariery.

Zobacz także: Joanna Kulig została uśmiercona w amerykańskim serialu. O co tyle hałasu?

Męcząca choroba i nowy krążek

Chyba każdy z nas pamięta nastoletnią Avril Lavigne w czapce z daszkiem i trampkach, grającą na gitarze elektrycznej. Jej stylizacje prosto z liceum miały się nijak do repertuaru, który próbowała zmienić i odkryć w sobie nowy, jeszcze lepszy potencjał wokalny. Kiedy Avril zaczynała karierę, miała zaledwie 17 lat, farbowane włosy czy deskorolka jako atrybut podkreślający jej buntowniczy charakter z pewnością pasowały do tekstów o młodzieńczej miłości. Niestety po kilku latach jej wizerunek w ogóle się nie zmienił. Trudno było uwierzyć, że 30-letnia kobieta zmaga się z problemami nastolatków.

Od czasów chłopczycy minęło już sporo czasu, teraz Avril zmieniła swój wizerunek i powróciła do nas z nową płytą "Head Above Water". Na okładce piosenkarka pozuje nago, zasłaniając się jedynie gitarą. Lavigne jest autorką większości tekstów w albumie. Trudno zarzucić jej sztuczne emocje, ponieważ w wielu wywiadach przyznała, że włożyła w nagrania całe swoje serce, a krążek jest dla niej szczególnie ważny, ponieważ pomógł jej walczyć z chorobą.

Pewnej nocy myślałam, że umieram i to zaakceptowałam. Moja mama leżała ze mną w łóżku i trzymała mnie za rękę. Czułam się, jakbym tonęła. Prosiłam Boga, by pomógł mi utrzymać głowę nad powierzchnią wody - wyjawiła Avril.

Wokalistka cierpiała na boreliozę, która zniszczyła jej życie prywatne. Przez wiele miesięcy lekarze nie umieli zdiagnozować choroby, wmawiając wokalistce, że cierpi na depresję.

Ponad dwa lata byłam przykuta do łóżka i zażywałam antybiotyki. Czasami nie mogłam się ruszyć. W tym czasie mój organizm się osłabił. Rehabilitacja była ciężka i długa. Na szczęście te przeżycia sprawiły, że teksty nowych piosenek po prostu przeze mnie płynęły - przyznała wokalistka.

Krążek "Head Above Water" miał być swojego rodzaju pamiętnikiem, którym Lavigne chciała podzielić się ze swoimi fanami. Avril umieściła na płycie kilka ballad, które idealnie wpisują się w wizerunek dojrzałej artystki, nie wiadomo jednak dlaczego pojawił się tam również duet nagrany z Nicki Minaj. Możliwe, że jest to hołd złożony jej staremu wizerunkowi, ponieważ duet bardzo przypomina, hit Avril sprzed lat ("Girlfriend"). 

Lubicie piosenki Avril Lavigne?

Zobacz także: Agnieszka Grochowska u boku gwiazd w produkcji twórców "La La Land"

Nie tylko Paweł Pawlikowski zasłynął w Polsce jako reżyser, który otrzymał nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów