Multimedialny koncert "Świat Mistrza Beksińskiego" już w marcu. To trzeba zobaczyć i wysłuchać!

Julita Buczek 07.01.2019
Warszawa n/z Zdzislaw Beksinski w swoim mieszkaniu fot.Piotr Dzieciolowski/REPORTER
Fotografia: Warszawa n/z Zdzislaw Beksinski w swoim mieszkaniu Piotr Dzieciolowski/REPORTER

To multimedialne widowisko z pewnością przyciągnie wielu fanów Beksińskiego!

Zdzisław Beksiński był jednym z najbardziej znanych polskich malarzy oraz rzeźbiarzy, który uznanie zdobył dzięki oryginalnym rysunkom abstrakcyjnym. Jego twórczość była utrzymana w charakterze sadyzmu, erotyki oraz masochizmu. Bardzo często przedstawiał w swoich pracach człowieka zniewolonego oraz zdeformowanego. Przez wiele lat Beksiński zawiesił rysowanie na rzecz abstrakcyjnych kompozycji tworzonych przy pomocy komputera oraz kopiarki. Kontrowersyjna tematyka spodobała się odbiorcom na tyle, że nie dało się przejść obojętnie obok jego prac. Prace Beksińskiego doczekały się wielu wystaw. Podróżowały po całym świecie, mogli je oglądać fani artysty z Paryża, Belgii, Niemiec czy nawet Japonii. Od 1989 roku do 1996 otwarto nawet autorską galerię Beksińskiego w Paryżu ("Galerie Dmochowski – Musée galerie de Beksinski").

Zobacz także: Kim był Zdzisław Beksiński? Przyglądamy się jego prywatnym zapiskom

"Świat Mistrza Beksińskiego" w Filharmonii Narodowej

Beksiński powrócił w 2016 roku za sprawą głośnego filmu ("Ostatnia Rodzina"). Obraz przedstawiający rodzinę Beksińskich został bardzo dobrze odebrany przez publiczność. To właśnie on sprawił, że o Beksińskim znów jest głośno. Niedawno ogłoszono, że w Filharmonii Narodowej odbędzie się wydarzenie poświęcone artyście. Na początku marca, z okazji 90-tej rocznicy urodzin Zdzisława Beksińskiego zostanie zaprezentowane multimedialne widowisko. Na ten wieczór przygotowano specjalny repertuar (muzyka Alfred Schnittke), który zostanie wykonany przez orkiestrę symfoniczną. Muzyka ma być oprawą do multimedialnej prezentacji obrazów Beksińskiego. Twórczość Schnittke została wybrana, ponieważ Beksiński bardzo często wymieniał go jako jednego ze swoich ulubionych twórców, przy których wykonywał swoje dzieła. Dodatkową atrakcją ma być wystawa prac Beksińskiego, które zapisał w testamencie Muzeum Historycznego w Sanoku. Obrazy malarza mają zostać zaprezentowane w Foyer Filharmonii Narodowej.

Wydarzenie ma odbyć się 4 marca o godzinie 17:45 oraz 20:45. Ceny biletów zaczynają się od 70 złotych. Za organizacje wydarzenia odpowiedzialne jest Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Fundacja "Beksiński".

Lubicie twórczość Zdzisława Beksińskiego?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Te zdjęcia trzeba zobaczyć! Pokazują, jak wygląda świat z lotu ptaka.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów