Monika Brodka i jej „Santa Muerte”. Premiera drugiego singla z nowej płyty [wideo]

Paulina Szestowicka 04.05.2016
Monika Brodka
Fotografia: ONS

Album ukaże się na rynku 13 maja 2016 roku. Posłuchajcie. 

Monika Brodka zaprezentowała dziś drugi utwór promujący nowy krążek. Singiel "Santa Muerte" promuje album "Clashes".

Artystka napisała piosenkę po podróży do Meksyku. Zaskoczyło ją podejście tamtejszej społeczności do kwestii śmierci. Nie postrzegają oni jej jako coś przygnębiającego, a jako wstęp do nowego życia. Tytuowa Santa Mauerte, czyli Święta Śmierć, jest przedstawiana jako zakapturza kobieta o czarnych włosach, która trzyma w dłoniach kosę i kulę ziemską lub wagę.

Jej wyznawców nazywa się santeros. Wielu z nich twierdzi, że Święta Śmierć jest usposobieniem energii kobiecej, a nawet przedstawieniem dawnej bogini śmierci Miquiztli. Co ciekawe, wielu meksykańskich chrześcijan modli się do kostuchy. Mimo że zabrania tego religia, mieszają oni obrządki i wierzą, że Santa Mauerte uratuje ich z opresji. 

Symboliczna płyta

Ciekawy i bardzo klimatyczny tekst jest uzupełnieniem płyty, która ma się charakteryzować mistyczną atmosferą. Jej przedsmak mogliśmy poczuć oglądając teledysk do pierwszego singla z nowej płyty, "Horses". Artystka została wystylizowana na cyborga, który został stworzony w laboratorium w trakcie obrzędu. Trzeba przyznać, że temat przewodni albumu jest naprawdę intrygujący i z pewnością pobudza ciekawość nie tylko wśród fanów Moniki Brodki.

Album "Clashes" trafi na półki sklepowe 13 maja 2016 roku. Piosenki zostały nagrane w studiu w Los Angeles. Za produkcję krążka odpowiada Noah Georgsson.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów