Metronomy powraca z nowym albumem "Summer 08"

13.05.2016
Metronomy powraca z nowym albumem "Summer 08"
Fotografia: Youtube

Wygląda na to, że wiemy już kto zainauguruje tegoroczne lato z nowym, genialnym albumem. Zrobi to legendarna, angielska grupa electro - popowa Metronomy.

Na początku było trio The Upsides, w którego skład wchodzili Joseph Mount, Gabriel Stebbing oraz Kevin Hawes. W 1996 roku narodził się projekt The Customers, do którego z biegiem czasu dołączył Stebbing, jak i Mount. Trzy lata później powstał dopiero zespół Metronomy, z którego odszedł Stebbing, ale w zamian dołączyli Ann Prior oraz Gbenga Adelekan.

Metronomy posiada na swoim koncie takie popularne hity jak "The Look", czy "The Bey" oraz wydane cztery albumy studyjne. Ostatni - "Love Letters" pochodzi z 2014 roku. Blisko dwa lata po wydaniu "Listów Miłosnych" grupa zmobilizowała się do pracy nad zupełnie nowym wydawnictwem.

Nowy album grupy ukaże się 1. lipca pod nazwą "Summer 08" i jak mówi sam lider zespołu - Joseph Mount jego tytuł nawiązuje do ostatnich, całkowicie wolnych i beztroskich wakacji w jego życiu.

Singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest "Old Skool", do którego powstał również teledysk wyreżyserowany przez Dawna Shadfortha. Płyta będzie zawierała 10 utworów, na których pojawią się gościnnie Mixmaster Mike oraz Robyn.

Tracklista:
01. Back Together
02. Miami Logic
03. Old Skool [ft. Mixmaster Mike]
04. 16 Beat
05. Hang Me Out To Dry [ft. Robyn]
06. Mick Slow
07. My House
08. Night Owl
09. Love’s Not an Obstacle
10. Summer Jam

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów