Leonard Cohen nie żyje. "Odszedł wiedząc, że skończył album, który uważał za jeden z najlepszych"

Paulina Szestowicka 11.11.2016
Leonard Cohen
Fotografia: East News

Piosenkarz, poeta i pisarz Leonard Cohen zmarł w wieku 82 lat. 

Leonard Cohen odszedł w wieku 82 lat. Informację podano na oficjalnym profilu artysty na Facebooku. Wpis pojawił się na koncie w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego. W informacji umieszczonej na Facebooku nie podano szczegółów dotyczących przyczyny śmierci artysty. 

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że legendarny poeta, kompozytor i artysta, Leonard Cohen, odszedł. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów muzyki. Upamiętnienie artysty odbędzie się w Los Angeles w późniejszym terminie. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności w okresie żałoby. 

Jak informuje magazyn "Rolling Stone", Leonard Cohen przed śmiercią pracował nad nowym materiałem muzycznym. Syn artysty w rozmowie z czasopismem powiedział, że jego ojciec "odszedł spokojnie w swoim domu wiedząc, że skończył album, który uważał za jeden ze swoich najlepszych". Natomiast sam artysta w październikowym wywiadzie dla "New Yorkera" powiedział, że nie boi się śmierci. 

Dla mnie już wystarczy - wyznał Leonard Cohen. 

Fani muzyka zebrali się pod jego domem w Montrealu. Zarówno oni, ludzie z branży muzycznej, jak i cały świat, w najbliższym czasie będzie wspominać artystę, który królował na scenie muzycznej przez 60 lat. Leonard Cohen pierwszy album "Songs Of Leonard Cohen" wydał w 1968 roku. Jego ostatnia płyta "You Want it Darker" ukazała się w październiku 2016 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów