Lato Nigdy się Nie Kończy - Chillizet Live Session: Marcelina

Marta Wilczkowska 21.08.2018
Lato Nigdy się Nie Kończy - Chillizet Live Session: Marcelina
Fotografia: ---

Muzycznie Razem Przedłużamy lato! 30.08 odbędzie się kolejny koncert z cyklu Chillizet Live Session, na której wystąpi wokalistka i kompozytorka Marcelina.

Wokalistka, autorka tekstów i  kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny "Marcelina", który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”). 

W tym samym roku pojawiła się na płycie June, obok takich artystów jak m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak czy Urszula Dudziak. Występowała na największych festiwalach w Polsce (na Open’er Festival, a także Orange Warsaw Festival, Coke Live, Off Camera oraz na Głównej Scenie Przystanku Woodstock) i koncertowała na świecie (w Londynie, Paryżu, Risoul, Les Sybelles, na Mauritiusie; odbyła dwutygodniową trasę po Japonii). 

Pod koniec września 2018 ukaże się czwarty album studyjny Marceliny. Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymidla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings).

Nowy materiał to zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą Karasiem i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy się na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy, do którego byłam przyzwyczajona.

- mówi sama artystka.

Płytę zapowiada singiel "Tańcz", który wraz z klipem ukazał się 2 sierpnia 2018 roku. To przewrotna piosenka o końcu świata. O tym jak wszystko jest ci już obojętne, bo jesteś zakochany, a to że obok wybucha właśnie kolejna bomba nie ma już znaczenia, bo totalnie się zatraciłeś i myślisz tylko o tym by tańczyć, tańczyć, tańczyć. I umrzeć w tym tańcu, z uśmiechem na twarzy. 

Marcelina wystąpi na kolejnym koncercie z cyklu Chilliet Live Sessions, tym razem na nadwiślańskiej iBarce. Wstęp jest całkowicie wolny. Start koncertu o 19:00.

Lato-Nigdy-sie-Nie-Konczy-Chillizet-Live-Session-Marcelina_article
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów