Król Spotify jest jeden. Jego utworów słuchano kilka miliardów razy

Redakcja 02.12.2016
Drake
Fotografia: ONS

W tym roku było o nim bardzo głośno. I chyba nie ma się czemu dziwić.

Mamy coraz mniej wątpliwości, on jest bezkonkurencyjny. Drake niedawno pobił rekord Michaela Jacksona jeśli chodzi o ilość nominacji do American Music Awards, jego utwory przerabiane są na niemal każdy możliwy sposób - nawet przez orkiestry szkolne. To najpopularniejszy wykonawca naszych czasów, wkrótce media nazwą go królem albo chociaż księciem. 

W 2016 roku Drake był najczęściej słuchanym artystą na Spotify. Serwis opublikował dane, według których "One Dance" było najczęściej streamowanym utworem w Wielkiej Brytanii - aż 970 milionów razy, wyprzedzając tym samym Się i jej "Cheap Thrills". Co więcej, album Drake’a "Views", którego premiera odbyła się w kwietniu 2016 roku, w samej Wielkiej Brytanii została odsłuchana więcej niż 2,5 miliarda razy. 

Drake był w tym roku nie do zatrzymania. Jest prawdziwą międzynarodową gwiazdą. Z najpopularniejszym albumem i najpopularniejszą piosenką tego roku, a także z trasą Summer Sixteen, zaczyna angażować fanów w sposób charakterystyczny tylko jemu. Nie jest niespodzianką fakt, że zaczyna zawłaszczać sobie przemysł muzyczny – skomentował Stefan Blom ze Spotify w rozmowie z Independent.co.uk.

Wielka Brytania jest tylko lokalnym przykładem, który ma uświadomić skalę zjawiska. Globalnie Drake jest najchętniej streamowanym artystą już drugi rok z rzędu - w 2016 roku słuchano go 4,6 miliarda razy. Kolejne miejsca w rankingu zajmują Justin Bieber, Rihanna, Kanye West i Coldplay. Rihanna jest najchętniej słuchaną artystką - z wynikiem 2,5 miliarda odtworzeń w 2016 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów