"Każdego dnia wolałabym zostać w domu, niż wyjść na imprezę". Wszystko o magicznym świecie Aurory

Paulina Szestowicka 26.10.2016
Aurora
Fotografia: Radio ZET Chilli

Norweska artystka w rozmowie z Radiem ZET Chilli zdradziła, w czym pomaga jej wybujała wyobraźnia, jak to jest być wikingiem i jak przedstawiają się jej plany na kolejny album.

Aurora ma dopiero 20 lat, ale o życiu wie więcej niż nie jeden dorosły, doświadczony człowiek. Lubi po prostu siedzieć w pokoju, rozmyślać, analizować. A potem te przemyślenia o wszystkim – o życiu, śmierci, naturze, duchach, emocjach przelewać na papier i komponować do tego dźwięki. Tak w lutym 2015 roku powstał jej pierwszy, popularny przebój "Runway", który kompletnie zrewolucjonizował rynek muzyki alternatywnej w Europie i zdobył milion odtworzeń na Spotify tylko 6 tygodni po premierze.

Pierwszą piosenkę stworzyła mając zaledwie 9 lat. Od zawsze, w przeciwieństwie do swoich rówieśników, wolała trzymać się na uboczu, w swojej przestrzeni, w magicznym, artystycznym świecie, niż spędzać czas bawiąc się z koleżankami na podwórku. Otwarcie przyznaje, że bliżej jej do natury introwertyka, a od kontaktu z ludźmi woli kontakt z muzyką, która jest ponad wszystkim i wszystkimi i przede wszystkim daje jej energię do życia.

To jest dziwne, bo teraz kiedy spotykam wielu ludzi, z którymi jestem zmuszona rozmawiać, a to jest trochę przeciwieństwem zachowania introwertyka. Chodzi o to, że tak na  prawdę nie chodzi o moją osobę, tylko o moją muzykę, muzyka jest większa ode mnie, jestem tylko malutką osobą, przez którą ta muzyka przelatuje, muzyka ma większą moc, potrafi poruszać wielu ludzi i myślę, że właśnie  to daje mi energię do życia, też joga i herbata... zielona herbata - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Chilli.

W maju 2016 roku powstał jej pierwszy, długogrający album "All My Demons Greeting Me As A Friend". Na krążku pojawiło się 12 utworów, które w całości napisała i skomponowała sama, jednocześnie potwierdzając swój muzyczny geniusz. W wywiadzie jednak zdradziła, że nie wszystkie decyzje odnośnie formy płyty należały do niej i wiele rzeczy teraz by zmieniła, jednak doświadczenia jakie zebrała przy okazji produkcji debiutu wzmocniły ją jako artystkę i na pewno przyczynią się do tego, że jej kolejna płyta będzie dokładnie taks, jaką sobie wymarzyła.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów