Jego kariera zapowiadała się naprawdę obiecująco. Umarł zapomniany w młodym wieku

Magdalena Barszczak 02.05.2018
Chriss Kelly Kris Kross
Fotografia: EAST NEWS

W latach 90. Chris Kelly wyznaczał trendy hip-hopu. Zmarł 5 lat temu w smutnych okolicznościach.

W latach 90. razem ze swoim kolegą z duetu Kris Kross Chrisem "Daddy Mac" Smithem nagrał utwór "Jump". Piosenka szturmem wdarła się na listy przebojów, a chłopaków okrzyknięto nadzieją muzyki rap. Mimo że kawałek nucili wszyscy, Chris "Mac Daddy" Kelly nie zrobił wielkiej kariery w show-biznesie. Zmarł zapomniany w wieku 34 lat w smutnych okolicznościach.

Zobacz także: Podano szczegóły śmierci DJ-a Avicii. Był dla niego ratunek?

Chłopaki z Atlanty zostali odkryci przez producenta Jermaine'a Dupriego na początku lat 90. Dwa lata później ukazał się ich debiutancki album Totally Krossed Out, który z miejsca stał się bestsellerem. Sprzedaż osiągnęła nakład 4 milionów egzemplarzy, a hit "Jump" utrzymywał się na szczycie listy Billboard Hot 100 przez osiem tygodni. 

Młodzi raperzy podpisali profesjonalny kontrakt. Kariera stała przed nimi otworem. Pojawiali się w telewizji i prasie, a do swoich produkcji zapraszali największe gwiazdy, m.in. Michaela Jacksona ("Jam") czy TLC ("Hat 2 da Back"). Tysiące nastolatków kopiowało ich sposób ubierania się "tyłem do przodu".

Pięć lat temu zmarł Chris Kelly z Kris Kross

"Daddy Mac" i "Mac Daddy" nagrali jeszcze dwa albumy - Da Bomb (1993) i Young, Rich & Dangerous (1996), jednak nie powtórzyły one sukcesu Totally Krossed Out. W 1996 roku duet zawiesił działalność. Płyta, nad którą pracowali w kolejnych latach, nie ukazała się. Ostatni koncert dali w 2013 roku.

W tamtym czasie coraz bardziej dawały o sobie znać nałogi Kelly'ego. Zmarł z powodu przedawkowania narkotyków 1 maja 2013 roku. Kilka godzin przed śmiercią do internetu trafiło wideo z jednej z imprez, na którym raper przyznaje, że kupił kokainę i heroinę. Muzyka znaleziono martwego w jego domu w Atlancie. Miał 34 lata.

Zobacz także: Chris Cornell nie żyje. Miał 52 lata. "Jego śmierć była niespodziewana"

Ostatnie wideo Kelly'ego:

Największy hit Kris Kross:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów