Już można przesłuchać nową płytę Moniki Brodki "Clashes"

Paulina Szestowicka 13.05.2016
Monika Brodka
Fotografia: materiały prasowe

Po sześciu latach od wydania albumu "Granda" artystka zaprezentowała się z zupełnie innej strony.

Monika Brodka nagrała nową płytę "Clashes", która jest diametralnie różna od jej poprzedniego albumu "Granda". 

Wokalistka po raz pierwszy nagrała piosenki w języku angielskim, których stronę muzyczną można opisać jako balans między orkiestrowym popem, a spirytualny folkiem. Artystka jest nie tylko utalentowaną piosenkarką, ale też uznaną tekściarką. W wywiadzie dla Dazeddigital.com zdradziła, że tekst każdego utworu napisała zarówno w języku angielskim, jak i polskim. 

Nagranie płyty w tym języku miało znaczni więcej sensu. Kiedy zbierałam materiał na nowy album, wiedziałam, że utwory, które się na nim znajdą, będą grane w wielu krajach na świecie. Bardzo istotne jest dla mnie to, żeby komunikować się ze słuchaczami za pomocą tekstów. Język polski jest piękny, ale jest tylko jeden kraj na świecie, w którym się go używa - wytłumaczyła piosenkarka.

Monika Brodka
Fotografia: materiały prasowe

Monika Brodka

Wokalistka doskonale zdaje sobie sprawę, że teksty utworów na nowej płycie, ale i klimat muzyczny, nie przemówi do szerokiej publiczności. Artystka jest zdania, że taki rodzaj repertuaru pozwala jej dotrzeć do odbiorców, którzy mają taką samą wrażliwość jak ona. Dzisiejsza Monika Brodka bardzo różni się od 16-latki, która wygrała "Idola". 

Wtedy byłam naprawdę młoda i byłam na początku mojej kariery. Kilka lat zajęło mi dojście tu, gdzie teraz jestem. Nareszcie jestem traktowana jako ważna artystka polskiej sceny muzycznej. Na pewno nie jestem już postrzegana jako gwiazda muzyki pop - powiedziała w wywiadzie. - Zawsze mi zależało na tym, żeby samodzielnie podejmować wszystkie decyzje i teraz tak jest.

Sześć lat czekaliśmy na nowy album Moniki Brodki. Jeżeli słuchając "Grandy" odnieśliśmy wrażenie, że to był przełom w karierze artystki, koniecznie powinniśmy poznać zawartość "Clashes". Płyta do przesłuchania została udostępniona na stronie http://bit.ly/24O9qPw. 

Monika Brodka
Fotografia: materiały prasowe

Monika Brodka

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów