Jessie Ware na dwóch koncertach w Polsce

Emilia Klima 11.10.2017
Jessie Ware na dwóch koncertach w Polsce

 

Uwielbiana w Polsce autorka przebojów „Say You Love Me" i „Wildest Moments" powraca na koncerty do Krakowa i Warszawy. Zaprezentuje materiał z najnowszego albumu.

Jessie Ware powraca z nowym albumem „Glasshouse”. Od wydania płyty „Tough Love” (podwójna platyna w Polsce) minęły całe 3 lata. Premiera jest przewidziana na 20 października. „Glasshouse” powstawało w LA wraz z wieloletnim współpracownikiem Jessie Ware – Bennym Blanco.  Album oscyluje mocno wokół tematu związków, ale też wątku rodziny, związanym z tym, że artystka została niedawno matką.

Obok Benny’ego Blanco wśród współpracowników znalazł się też ponownie Kid Harpoon. „Wiedziałam, że mamy w zanadrzu kolejną piosenkę na miarę Wildest Moments. Potrzebowaliśmy tylko czasu, żeby powstała” – opowiada o pracy z producentem Jessie dla Pitchfork.

Kiedy utwory stawały się zbyt skomplikowane Jessie spędzała długie godziny na słuchaniu swoich muzycznych bohaterek - Joni Mitchell, Nina Simon, Carole King i Aretha Franklin, co dodawało jej pewności w komponowaniu.  Od jazzowych improwizatorów do innowatorów house music – inspiracje na albumie są odzwierciedleniem muzycznej drogi jaką artystka przebyła na swoich trzech albumach.

Pierwszym singlem zapowiadającym nowy materiał jest utwór „Midnight”. „Na początku sesji nagraniowej powiedziałam – nie chcę robić popowej piosenki. Chcę nagrać utwór, który zmusi ludzi do przeżycia czegoś, spróbujmy nie pisać dla radia” – tak o „Midnight” w wywiadzie w radiu BBC1 opowiadała sama artystka.  Stroną B singla jest nagranie „Selfish Love” - powstały przy współpracy z Bennym Blanco i Ryanem Tedderem utwór, jest hołdem złożonym dla Astrud Gilberto.

Jessie Ware: 4.03.2018 Kraków, Tauron Arena Kraków

Jessie Ware: 6.03.2018 Warszawa, COS Torwar

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów