James Blake zaprezentował album "The Colour in Anything"

Paulina Szestowicka 09.05.2016
James Blake
Fotografia: East News

Trzeci, długo wyczekiwany album "The Colour in Anything" ujrzał światło dzienne 6. maja. Nie brak w nim melancholii, ale i odniesień do muzyki house i basowych sampli.

James w ostatnim czasie pojawił się gościnnie na albumach Beyonce "Lemonade" oraz Kanye'ego Westa "Pablo". Nie tracąc dobrej, muzycznej passy na początku maja pojawił się jego autorski projekt. Od wydania jego debiutanckiej EP-ki "Air & Lack Thereof" minęło prawie 7 lat. Przez ten czas artysta zdążył wydać kolejnych 6 mini albumów i dwa albumy długogrające.

Album zawiera 17 utworów i tylko na dwóch z nich "I Need a Forest Fire" oraz "My Willing Heart" pojawia się gościnnie Justin Vernon, znany z zespołu Bon Iver oraz Frank Ocean. W produkcje albumu "The Colour in Anything" duży wkład ma również właśnie Frank Ocean, który inspirował Blake' a podczas przygotowywania materiału. "Podziwiam sposób w jaki pisze, komponuje oraz po prostu jakim człowiekiem jest, jego muzyka posiada ogromną siłę" - mówi sam James.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że również Ocean planuje wydać album jeszcze w tym roku. Będzie to follow - up do wydanego, w 2012 roku "Channel Orange".

Tracklista:

The Colour in Anything Tracklist:
01. Radio Silence
02. Points
03. Love Me in Whatever Way
04. Timeless
05. F.O.R.E.V.E.R.
06. Put That Away and Talk to Me
07. I Hope My Life (1-800 Mix)
08. Waves Know Shores
09. Choose Me
10. I Need a Forest Fire (feat. Justin Vernon)
11. Noise Above Our Heads
12. The Colour in Anything
13. My Willing Heart
14. Two Men Down
15. Modern Soul
16. Always
17. Meet You in the Maze

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów