Grzegorz Markowski oficjalnie odchodzi z Perfectu! "Nie odbieram zespołowi niczego"

Grzegorz Markowski w ciemnej marynarce i okularach przeciwsłonecznych
Fotografia: Adam Jankowski/Reporter/East News

Grzegorz Markowski udzielił szczerego wywiadu, w którym potwierdził, że zamierza odejść z zespołu Perfect. Zdradził też powody swojej decyzji.

Niedawno media obiegła informacja, że zespół Perfect kończy działalność. Okazuje się, że prawda jest nieco inna. Grzegorz Markowski zdradził, że to on zamierza odejść z Perfectu. O powodach swojej decyzji oraz dalszej działalności muzycznej swojej i zespołu opowiedział w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Pani". Tym samym oficjalnie potwierdził, że to ostatnie chwile na to, żeby zobaczyć legendarny skład Perfectu na scenie

Zobacz także: Patrycja Markowska pokazała szczupłe ramiona. Fani są zaniepokojeni: "Zacznij jeść". Odpowiada

Grzegorz Markowski oficjalnie odchodzi z Perfectu

Zespół Perfect istnieje od końca lat 70. W 1980 roku dołączył do niego Grzegorz Markowski, który stał się legendarnym wokalistą grupy. Do dziś niezmiennie to on był frontmanem Perfectu. Okazuje się, że wkrótce się to zmieni.

Jak się okazuje, Perfect nie kończy swojej działalności, ale już niedługo z zespołem pożegna się właśnie Grzegorz Markowski.

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka, koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą - powiedział Grzegorz Markowski w rozmowie z "Panią".

Grzegorz Markowski wie, że fani uwielbiają Perfect w obecnym składzie i kochają ich utwory. Twierdzi jednak, że postąpiłby nieuczciwie, gdyby nadal pozostał z grupą.

Sympatia ludzi jest po naszej stronie, bo mamy dużo pięknych piosenek. Można je śpiewać jeszcze długie lata, ale byłbym nieuczciwy wobec muzyki, a muzyka to jest poważny kawał mojego świata - dodaje wokalista.

Okazuje się jednak, że również sam Markowski pozostanie na scenie. Zamierza jednak kontynuować przygodę z muzyką na własną rękę.

Zaczynam karierę solową. Zostawiam Perfect. Zostawiam im nazwę, zostawiam wszystko. Oni mają już jakieś projekty, pomysły. Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie. Tak, może się pojawić nowy wokalista, albo kilku - zdradza muzyk.

2020 roku będzie zatem niezwykle symboliczny dla Perfectu. Po 40 latach współpracy Grzegorz Markowski opuści zespół. W pierwszej połowie roku odbędzie się szereg koncertów pożegnalnych, m.in. na warszawskim Torwarze oraz w Krakowie na Tauron Arenie

Zobacz także: Ruszyły zdjęcia do serialu "Osiecka"! Znamy całą obsadę

Grzegorz Markowski z zespołem Perfect stworzyli wiele kultowych piosenek! A czy ty pamiętasz teksty znanych polskich utworów?

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów