Do sieci wyciekła lista laureatów Grammy 2019!

Lady Gaga w różowej sukni i Bradley Cooper w granatowym garniturze z muszką na czerwonym dywanie
Fotografia: Andrea Raffin/Shutterstock

Grammy 2019 już 10 lutego, a w sieci pojawiła się już lista laureatów! Według organizatorów jest nieoficjalna, ale sami spójrzcie na wyróżnionych na niej artystów.

61. ceremonia rozdania nagród Grammy odbędzie się 10 lutego. Jest to prestiżowe wyróżnienie dla wszystkich muzyków. Nic więc dziwnego, że wszyscy z zapartym tchem co roku czekają na laureatów. Tym razem organizatorzy zaliczyli jednak wpadkę. 28 stycznia do sieci wyciekła lista tegorocznych laureatów Grammy. Spis ten ujawnia wszystkich zwycięzców. Została ona opublikowana na Twitterze, a organizatorzy natychmiast na nią zareagowali.

Zobacz także: Oscary 2019 - znamy nominacje!

Grammy 2019: lista laureatów wyciekła do sieci

Jak podaje Onet, tweet przedstawia listę laureatów Grammy, na której widnieją informacje, że pochodzi ona ze strony Narodowej Akademii Rejestracji Sztuki i Techniki Rejestracji, która została zhackowana. To własnie Akademia co roku przyznaje te prestiżowe w świecie muzyki statuetki. 

Lista nie jest prawdziwa. Wyniki Grammy nie są udostępniane nawet członkom Akademii do dnia wręczenia nagród, kiedy nazwiska laureatów są dostarczane przez wynajętą firmę w zapieczętowanych kopertach - powiedziała osoba z Akademii w rozmowie z magazynem "Billboard".

Trudno jednak nie wierzyć udostępnionej liście. Znaleźli się na niej m.in.: Cardi B (nagranie roku), H.E.R. (album roku), Lady Gaga i Bradley Cooper (piosenka roku) oraz Drake (najlepsza piosenka rap). To właśnie o nich było głośno w tym roku w muzyce. Nie zdziwilibyśmy się zatem, jeżeli wyniki, które poznamy 10 lutego, pokryją się z tą listą.

Nagrody Grammy to nagrody przyznawane co roku przez Amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Każdego roku uświetniają je występy wielu cenionych w świecie muzyki artystów. Grammy uważa się za muzyczny odpowiednik Oscarów. W tym roku zostaną rozdane po raz 61. 

Zobacz także: Ta to ma gest! Adele złamała statuetkę Grammy na pół i dała Beyoncé 

Nie tylko Paweł Pawlikowski zasłynął w Polsce jako reżyser, który otrzymał nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów