"Gra o Tron": Spotify przygotował niespodziankę dla fanów serialu HBO!

Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen i Kit Harington jako Jon Snow w kadrze z 8. sezonu serialu HBO "Gra o Tron"
Fotografia: Instagram/gameofthrones

"Gra o Tron" powraca z 8. sezonem! Z tej okazji Spotify przygotował dla wszystkich fanów serialu HBO wyjątkową niespodziankę. Musicie tego posłuchać!

"Gra o Tron" to już nie tylko książka czy serial. Obecnie jest to zjawisko popkulturowe, wokół którego dzieje się szereg innych rzeczy. Powstały już buty na cześć serialu, piwo, a nawet utwory! "Gra o Tron" mocno wpłynęła na nasze upodobania muzyczne. Widać to doskonale po użytkownikach serwisu muzycznego Spotify, w którym dostępne są ścieżka dźwiękowa z serialu, a także inne playlisty dedykowane produkcji HBO. Teraz Spotify przygotował niespodziankę dla fanów "Gry o Tron"

Zobacz także: "Gra o Tron" 8 już niedługo w HBO! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o finałowym sezonie serialu

"Gra o Tron" w Spotify

Ogromną popularnością wśród użytkowników Spotify cieszy się ścieżka dźwiękowa z serialu "Gra o Tron". Osiągnęła ona już ponad 380 mln stramów! Fani serialu nie idą tylko po gotowe. Sami stworzyli własne playlisty inspirowane światem z "Gry o Tron". Co ciekawe, większość z nich chętnie poświęca swoje playlisty poszczególnym bohaterom produkcji. Największą popularnością wśród fanów serialu HBO cieszy się... Tyrion Lannister. Ta postać doczekała się aż 7 700 fanowskich playlist w Spotify!

W serwisie znaleźć możemy również utwory z motywami z "Gry o Tron". Największą popularnością cieszy się piosenka "Light of the Seven", w której możemy usłyszeć Cersei zlecającą wysadzenie Septu Baelora. Tuż za nią wśród najpopularniejszych utworów z serialu znalazł się motyw przewodni "Main Title" oraz piosenka "The Winds of Winter", którą kojarzyć możemy z wyprawy Aryi do Braavos

W Spotify znajdziemy także podcasty związane z "Grą o Tron". Ta forma słuchowiska zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Najchętniej słuchanym podcastem związanym z "Grą o Tron" jest "Bringe Mode: Game of Thrones", w którym prowadzący Mallory Rubin i Jason Conception analizują odcinki i wątki z produkcji.

Zobacz także: "Gra o Tron" 8: do sieci wyciekł opis pierwszego odcinka!  

"Gra o Tron" 8: Spotify przygotowało niespodziankę dla fanów serialu HBO

Trudno się zatem dziwić, że Spotify nie zapomina o fanach "Gry o Tron". Serwis przygotował dla nich niespodziankę, w porozumieniu z twórcami serialu, Davidem Benioffem i D.B. Weissem. Użytkownicy Spotify mogą posłuchać wyjątkowej playlisty, stworzonej z okazji 8. sezonu "Gry o Tron" - "Game of Thrones: The End Is Coming". 

Szukaliśmy piosenek, które przekazywały te same emocje, które odczuwamy, gdy myślimy o serialu - powiedzieli twórcy "Gry o Tron" w rozmowie ze Spotify.

Wcześniej playlista była znana jako "Songs of Ice and Fire". Teraz została przerobiona na taką, która odpowiada ostatniemu sezonowi produkcji HBO. I jest doskonałym wypełniaczem czasu do premiery 8. sezonu, który odbędzie się w nocy z 14 na 15 kwietnia. Nie możemy się doczekać!

Zobacz także: "Gra o Tron: Ostatnia warta": Powstaje pełnometrażowy film dokumentalny na HBO

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów