Gabinet Dźwięku: Xxanaxx o magii trzeciej osoby w duecie

Paulina Szestowicka 29.06.2016
Xxanaxx w programie Gabinet Dźwięku
Fotografia: www.zetchilli.pl

Gościem Gabi Drzewieckiej byli Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski.

Gościem Gabi Drzewieckiej w programie "Gabinet Dźwięku" w Radiu ZET Chilli byli członkowie Xxanaxx, Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski.

Zespół obecnie promuje płytę "FWRD", do której powstania przyczynił się Wojtek Baranowski. Na co dzień robi on zupełnie inną muzykę, ale jak przyznają zarówno Klaudia i Michał, dzięki temu mógł świeżym okiem spojrzeć na nagrany materiał. To dosyć duża zmiana, ponieważ piosenki na pierwszy krążek Xxanaxx stworzyli tylko we dwoje. Teraz Wojtek pomógł im w wymyślaniu linii wokalnej i co ciekawe, wspomógł ich także wokalnie. 

Nie sposób nie zwrócić uwagi też na wokal Klaudii Szafrańskiej, który różni się od tego, który pamiętamy z poprzedniego albumu. Teraz brzmi ona silniej i odważniej. Do takiego eksperymentu namówił ją Michał, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Chociaż zespół dopiero co wyszedł ze studia i skupia się na promocji nowego krążka, już myśli o kolejnych nagraniach. Bardzo możliwe, że na następnym albumie będzie częściej słychać wokal Michała, a część kompozycji stworzy Klaudia. 

Xxanaxx w audycji "Gabinet Dźwięku" 26 czerwca 2016 roku

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów