Gabinet Dźwięku: Heart & Soul o kulisach nagrywania płyty "Missing link"

Paulina Szestowicka 21.06.2016
Gabinet Dźwięku: Heart & Soul
Fotografia: www.zetchilli.pl

Gościem Gabi Drzewieckiej byli członkowie projektu Bodek Pezda, Sławek Leniart i Hania Malarowska.

Gościem Gabi Drzewieckiej w programie "Gabinet Dźwięku" w Radiu ZET Chilli byli członkowie projektu Heart & Soul, Bodek Pezda, Sławek Leniart i Hania Malarowska.

W rozmowie zdradzili między innymi, że w najbliższym czasie chcą przekształcić swoją formację w zespół. Ich celem jest zbudowanie orkiestry, która będzie się składać najprawdopodobniej z 7 osób - obecnie trwają poszukiwania bębniarza. Wszyscy uczestnicy projektu grają na różnych instrumentach i jak sami mówią, po 20 latach pracy, mogą teraz naprawdę pokazać na co ich stać. 

W domu najlepiej

Projekt powstał dzięki indywidualnej pracy twórczej, ale też dzięki godzinom poświęconym na wspólną pracę nad kompozycjami. W taki sposób każdy jest w stanie wnieść część siebie, ale też poeksperymentować z nowymi formami i dźwiękami. Co ciekawe, płyta "Missing link" powstała w warunkach domowych. Przy udziale tylu osób, trudno było wyobrazić sobie regularną pracę w sztywnych ramach czasowych w studiu nagraniowym. 

Album "Missing link" miał premierę 22 kwietnia 2016 roku. W skrócie można powiedzieć, że mieszają się na nim trip-hopowy smutek, psychodeliczna wizyjność z taneczną rytmiką, a shoegaze’owe wycofanie z tajemniczą zmysłowością. Wcześniejsze doświadczenia muzyków Heart & Soul sprawiają, że nagrania brzmią bardzo oryginalnie. 

Heart & Soul w audycji "Gabinet Dźwięku" 12 czerwca 2016 roku

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów