Freddie Mercury w dzieciństwie! To zdjęcie wykonała jego mama

Freddie Mercury w czarnych jeansach i białej koszuli nad oceanem
Fotografia: RICHARD YOUNG/Rex Features/EAST NEWS

Na jednej z internetowych aukcji charytatywnych można kupić wyjątkowe zdjęcie. To fotografia Freddiego Mercury'ego z dzieciństwa, którą zrobiła jego mama.

Na profilu zespołu Queen na Facebooku pojawiło się wyjątkowe zdjęcie. Jest to fotografia uśmiechniętego Freddiego Mercury'ego z dzieciństwa! Została ona wystawiona na internetową aukcję charytatywną. Takiego zdjęcia artysty jeszcze nie widzieliśmy. Jest ono o tyle poruszające, że pochodzi z prywatnej kolekcji rodziców Freddiego. Wykonała go jego mama, Jer Bulsara, która zmarła w 2016 roku. Zdążyła jednak złożyć swój autograf na fotografii, którą teraz można kupić w szczytnym celu.

Freddie Mercury w dzieciństwie

Freddie urodził się na Zanzibarze w 1946 roku. Fotografia wystawiona na aukcję pochodzi właśnie z wczesnego dzieciństwa muzyka. Zanim Freddie dołączył do Queen i przyjął pseudonim artystyczny, nazywał się Farrokh Bulsara. Ten, kto zakupi na aukcji tę fotografię, z pewnością będzie szczęściarzem. Właśnie dzięki takim pamiątkom i muzyce, pamięć o legendarnym wokaliście, który zmarł przedwcześnie na AIDS, nigdy nie zginie.

Jak informuje Onet, na aukcji, z której pochodzi zdjęcie małego Mercury'ego, zebrano już ponad tysiąc funtów. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz organizacji Mercury Phoenix Trust, która powstała po śmierci Freddiego. Aukcja zakończy się 30 listopada, na dzień przed Światowym Dniem AIDS. 24 listopada natomiast minie dokładnie 27 lat od śmierci Mercury'ego. W kinach wciąż można oglądać film o Freddiem i grupie Queen, pt.: "Bohemian Rhapsody". 

Zobacz także: Czy warto zobaczyć Bohemian Rhapsody?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Największe gwiazdy światowego kina. To one przyciągały tysiące widzów przed duże ekrany, były inspiracją, wyznacznikiem stylu i urody.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów