Niepublikowane dotąd nagranie Mercury'ego. Posłuchaj nowej wersji utworu z 1986 roku

Magdalena Barszczak 21.06.2019
Freddie Mercury
Fotografia: East News

Na potrzeby piosenki zmontowano także oficjalny teledysk.

W internecie opublikowano zaginiony utwór wokalisty legendarnej grupy Queen! Chodzi o "Time Waits For No One" - nową wersję znanej piosenki "Time", która została wykorzystana w musicalu o tym samym tytule.

Producent spektaklu Dave Clark sugerował Mercury'emu, jak ma ją zaśpiewać. Chciał mieszanki Edith Piaf, Jennifer Holliday i Shirley Bassey. Mam wszystkie ich sukienki. Wykonam to perfekcyjnie - odpowiedział rozanielony Mercury. 

Słuchając nowej wersji piosenki, Clark "poczuł każde słowo" i dostał "takiej samej gęsiej skórki, jak wtedy, gdy po raz pierwszy usłyszał utwór" - donosi billboard.com. 

Nowa wersja zaginionego nagrania Freddiego Mercury'ego

Nagranie powstało w 1986 roku w rozsławionym przez Beatlesów Abbey Road Studios. Dave Clark znalazł utwór w swoich archiwach w 2017 roku. Do współpracy przy nim zaprosił klawiszowca Mike'a Morana, który ponownie zagrał swoją część na fortepianie.

Całość ma bardzo minimalistyczny charakter. W oryginalnej wersji piosenki zarejestrowano wiele głosów. W nowej aranżacji Clark usunął wszystko, co zbędne. Słychać tylko głos Mercury'ego oraz fortepian w tle. W sieci razem z wydaniem „Time Waits For No One” pojawił się również teledysk, oczywiście z Mercurym w roli głównej.

Jak wam się podoba?

Zobacz także: W Warszawie powstanie aleja Freddiego Mercury'ego? To bardzo prawdopodobne!

Czy wiesz, jak naprawdę nazywają się znani ludzie?

Freddie Mercury
Rozwiąż quiz

Pseudonimy gwiazd - czy znasz prawdziwe imiona i nazwiska znanych ludzi?

Freddie Mercury

1. Freddie Mercury to światowej klasy muzyk. Czy wiesz jakie jest prawdziwie imię i nazwisko wokalisty zespołu Queen?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów