Frank Ocean wydał album wizualny "Endless". Kiedy ukaże się "Boys Don’t Cry"?

Redakcja 19.08.2016
Frank Ocean
Fotografia: ONS

Artysta od kilku miesięcy zapowiadał nową płytę, ale… nie taką. Jednak jego jego fani nie mogą narzekać.

W 2012 roku Frank Ocean wydał album "channel ORANGE", który tak bardzo spodobał się słuchaczom, że po czterech latach od premiery określany jest jako kultowy. W pierwszym tygodniu sprzedaży zajął 2 miejsce na liście Billboard 200 w USA. Po tym sukcesie fani czekali na kolejne krążki, jednak Ocean milczał. Jego koledzy z Odd Future często żartowali z artysty w social mediach, nagrywali filmiki z pytaniem: gdzie jest nowy album, Frank?

Na początku sierpnia media podały informację, że nowy album twórcy hitów r'n'b zbliża się wielkimi krokami. Jednak do 18 sierpnia Ocean milczał. W końcu informacja o nowym albumie gruchnęła w mediach społecznościowych. Na początku internauci obawiali się, że że 45-minutowy "Endless" jest kolejnym żartem z słuchaczy. W nocy z 18 na 19 sierpnia 2016 roku, na stronie artysty ukazał się livestream, na którym było widać Franka wykonującego prace budowlane przy schodach.

Ocean muzyki

W pewnym momencie pojawiła się muzyka - co miało być sygnałem, że nowy album jest gotowy. Niektórzy internauci uwierzyli, że Ocean udostępnił zapowiadane "Boys Don't Cry" w formie albumu wizualnego, inni zastanawiali się, czy "Endless" to dodatek do zapowiadanego albumu. A może film, który można było oglądać na stronie Franka przedstawia samego artystę słuchającego "Boys Don’t Cry"?

Po kilku godzinach okazało się, że 45-minutowe wideo jest tylko i aż osobnym projektem, a długo wyczekiwana płyta ma się ukazać 20 lub 21 sierpnia 2016 roku. Oznacza to, że Frank Ocean zrobił swoim fanom prezent - być może w ramach przeprosin za cztery lata czekania. Do współpracy przy "Endless" Frank zaprosił uznanych artystów takich jak Jonny Greenwood, James Bake i producent Arca. Album został wyprodukowany przy współpracy z London Contemporary Orchestra. Materiał dostępny jest na razie tylko na iTunes.

Frank Ocean
Fotografia: www.twitter.com/AppleMusic
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów