25.05.2018 16:08

Feministyczny manifest Christiny Aguilery i Demi Lovato. Fani zachwyceni nowym teledyskiem

Christina Aguilera przygotowuje się do wydania nowej płyty. Właśnie zaprezentowała teledysk do trzeciego singla promującego album.

Fall in line

Fot. youtube.com/Christina Aguilera

Christina Aguilera wydała właśnie singel "Fall in Line" zapowiadający jej najnowszy album "Liberation". Do współpracy nad utworem zaprosiła 25-letnią Demi Lovato. Już sama muzyczna kolaboracja wzbudziła zachwyt wśród fanów piosenkarek. Wow! Ich głosy razem to prawdziwe dzieło sztuki! – pisali w sieci.

Zobacz także: Christina Aguilera bez makijażu! "Nie rozpoznałem jej"  

Ale teraz utwór o walce o prawa kobiet i o sprzeciwianiu się opresji i męskiej dominacji doczekał się teledysku, a internauci kompletnie stracili dla tego duetu głowę. Zgodnie doceniają feministyczny manifest piosenkarek.

Klip rozpoczyna scena zabawy 2 małych dziewczynek, które chwilę później porywają uzbrojeni i zamaskowani mężczyźni. Dzieci dorastają w więzieniu, gdzie zmuszane są do śpiewania przed kamerami. W sieci nie brakuje sugestii, że teledysk jest jawnym nawiązaniem do współpracy z Disneyem. Obie wokalistki niejednokrotnie podkreślały, że jako nastoletnie aktorki czuły się tam kontrolowane.

"

Już samo to pokazuje, jak media i przemysł traktują kobiety i je kontrolują – napisała internautka. "

"

Świat nie był gotowy na Demi i Christinę razem. (…) Królowe, dzięki za ten potężny przekaz, dzięki swoim głosom zmienicie ten świat!   "

Zobacz także: Christina Aguilera wzięła udział w Carpool Karaoke 

Teledysk w ciągu zaledwie jednego dnia zebrał ponad 4 miliony odsłon, a tych wciąż przybywa. "Fall in Line" to po "Accelerate" i "Twice" już trzeci zaprezentowany utwór z płyty "Liberation".

Autor: Magdalena Kulej