Eurowizja 2019: reprezentantka Armenii śpiewa piosenkę Niemena! Musicie tego posłuchać

Srbuk na scenie ukraińskiego "The Voice" śpiewa "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena
Fotografia: YouTube/Голос країни

Była uczestniczką "The Voice" i zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Teraz będzie reprezentować Armenię na Eurowizji 2019.

Czesław Niemen był niesamowitym muzykiem. Stworzył m.in. utwór "Dziwny jest ten świat", który jest chętnie śpiewany przez wokalistów, którzy nie boją się zmierzyć z olbrzymią skalą głosu legendarnego artysty. Po tę właśnie piosenkę sięgnęła również Ormianka, gdy występowała w ukraińskim "The Voice". Okazuje się, że teraz 25-letnia Srbuk będzie reprezentowała Armenię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Dziewczyna ma naprawdę potężny głos!

Zobacz także: Eurowizja 2019: Piosenka "Pali się" zespołu Tulia będzie reprezentować Polskę!

Eurowizja 2019: reprezentantka Armenii śpiewa "Dziwny jest ten świat" Niemena

Srbuhi Sargsyan będzie w tym roku reprezentować Armenię na Eurowizji i tym samym stanowi ogromną konkurencję dla polskiego zespołu Tulia. Okazuje się, że dziewczyna swoją karierę rozpoczynała w ukraińskim "The Voice".

W programie zajęła 4. miejsce. W jednym z odcinków postanowiła zmierzyć się z utworem Czesława Niemena, "Dziwny jest ten świat". Trzeba przyznać, że to bardzo odważny wybór. Niejeden muzyk nie jest w stanie zaśpiewać tej piosenki.

Co ciekawe, Srbuk nie zna polskiego! Jak myślicie, poradziła sobie z naszym skomplikowanym językiem? Z samego utworu wyszła obronną ręką i zachwyciła jurorów. A jak wam podoba się jej wykonanie?

Zobacz także: "Nieznajomy" Dawida Podsiadły w wersji na ludowo stał się hitem sieci. Co na to muzyk?

Eurowizja 2019: Srbuk z Armenii z utworem "Walking Out"

Podczas Eurowizji Srbuk zaprezentuje swój utwór "Walking Out". Wokalistka 16 maja wystąpi w Izraelu po raz pierwszy w drugim półfinale Eurowizji 2019. Według przewidywań bukmacherów, dziewczyna ma ogromne szanse na przejście do ścisłego finału.

Przypomnijmy, że zespół Tulia wystąpi w pierwszym półfinale 14 maja. Mamy nadzieję, że dziewczyny spotkają się z Srbuk w finale, który odbędzie się w Tel Awiwie 18 maja.

Zobacz także: Eurowizja 2019: Madonna wystąpi podczas finału konkursu w Izraelu

Na przełomie lat wokół Eurowizji nazbierało się sporo skandali. Zobaczcie, jakie zapadły nam w pamięci najbardziej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów