Eurowizja 2019: Piosenka "Pali się" zespołu Tulia będzie reprezentować Polskę!

Zespół Tulia na scenie podczas występu
Fotografia: Lukasz Piecyk/REPORTER/East News

Już wiemy, z jakim utworem zespół Tulia będzie reprezentował Polskę podczas konkursu Eurowizja 2019. Myślicie, że mają szansę?

Informacja o tym, że zespół Tulia będzie reprezentantem Polski na Eurowizji 2019, w błyskawicznym tempie obiegła media. Wciąż jednak nie znaliśmy utworu, jaki kobieca grupa muzyczna zamierza zaprezentować podczas konkursu. Teraz sytuacja się zmieniła! Tulia będzie reprezentować nasz kraj podczas tegorocznej Eurowizji z utworem "Pali się", który możecie już kojarzyć.

Zobacz także: "Nieznajomy" Dawida Podsiadło w ludowej wersji zespołu Tulia stał się hitem sieci. Co na to muzyk?

Eurowizja 2019: Tulia zaśpiewa utwór "Pali się"

"Pali się" to utwór zespołu Tulia, który pochodzi z reedycji ich albumu "Tulia". Płyta wraz z tą piosenką wyszła w ubiegłym roku. Stąd właśnie może być znana wszystkim słuchaczom grupy.

Najnowsza wersja "Pali się" wraz z teledyskiem jest już dostępna na YouTubie. Jak donosi portal Onet, dziewczyny w Izraelu zaśpiewają swoją piosenkę w dwóch językach - polskim i angielskim.

To najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki - zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z ultranowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie - mówią przedstawiciele zespołu Tulia.

O tym, jak Tulia poradzi sobie podczas konkursu przekonamy się już 14 maja. To właśnie wtedy po raz pierwszy wystąpi w Tel Awiwie podczas pierwszego półfinału Eurowizji. Jeżeli dziewczynom uda się pokonać pozostałych reprezentantów, przejdą do finału, który odbędzie się 16 maja. Trzymamy kciuki!

Zobacz także: Koncerty w Polsce, których nie możesz przegapić w marcu! Zdobądź bilety!

Na przełomie lat wokół Eurowizji nazbierało się sporo skandali. Zobaczcie, jakie zapadły nam w pamięci najbardziej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów