Eurowizja 2019: Jurorzy zaszkodzą zespołowi Tulia? Michał Szpak nie ma złudzeń

Michał Szpak w kobaltowym garniturze i okularach przeciwsłonecznych na plaży
Fotografia: Instagram/Michał Szpak

Michał Szpak zajął wysokie miejsce na Eurowizji. Teraz komentuje utwór zespołu Tulia, a także ocenia szanse dziewczyn podczas tegorocznego konkursu.

Michał Szpak na Eurowizji zajął najwyższe miejsce spośród wszystkich reprezentantów w ostatnich latach. Muzyk uplasował się na 8. miejscu z utworem "Color of Your Life". Tak wysoki wynik osiągnął jednak wyłącznie dzięki głosowaniu widzów, w którym zajął 3. miejsce. Głosowanie jurorów było bowiem dla niego bardzo krzywdzące. Teraz Szpak ocenił szanse zespołu Tulia, który podczas Eurowizji wystąpi z piosenką "Fire of Love" ("Pali się"). 

Zobacz także: Eurowizja 2019: Piosenka "Pali się" zespołu Tulia będzie reprezentować Polskę!

Eurowizja 2019: Michał Szpak ocenia szanse Tulii

Utwór zespołu Tulia, który dziewczyny wykonają na Eurowizji, jest w wersji dwujęzycznej. Grupa jest bardzo oryginalna, właśnie dlatego polscy jurorzy postanowili, że to Tulia będzie reprezentował Polskę na tegorocznym konkursie. Zwłaszcza, że ze swoim repertuarem dziewczyny nawiązują do folkloru.

Może to być jednak za mało. Nie od dziś wiadomo, że Eurowizja jest bardzo politycznym konkursem. To samo twierdzi Michał Szpak, jednocześnie oceniając szanse polskich reprezentantek.

Oceny jury są połową tego wszystkiego, co możemy zdobyć. To oni po części decydują o tym, jak to będzie wyglądało na końcu. To są różnice, które nie wynikają tylko i wyłącznie z miłości do muzyki, te oceny jury. Myślę, że to jest też dość mocno powiązana kwestia polityczna - powiedział Szpak w rozmowie z "Jastrząb Post".

W innym z wywiadów Michał Szpak powiedział, co sam sądzi na temat utworu Tulii.

Jest to dobra propozycja, która się wyróżnia z natłoku tego wszystkiego, co jedzie na tegoroczną Eurowizję. Jak sobie poradzi? To zależy od nich. To ciężkie zadanie. Jestem fanem folkloru. To są takie etniczne brzmienia. Powrót do natury. Uważam, że to przewaga - powiedział Szpak w rozmowie z "Interią".

A wy jak myślicie? Tulia ma szanse, żeby zajść wysoko na Eurowizji? Dziewczyny wystąpią 14 maja podczas I półfinału. Jeżeli uda im się przejść dalej, finał odbędzie się 18 maja w Tel Awiwie. Eurowizję będzie można oglądać na antenie TVP.

Zobacz także: Eurowizja 2019: Madonna wystąpi podczas finału konkursu w Izraelu 

Na przełomie lat wokół Eurowizji nazbierało się sporo skandali. Zobaczcie, jakie zapadły nam w pamięci najbardziej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów