Demo hip-hopowego albumu Victorii Beckham wyciekło do internetu

Paulina Szestowicka 27.05.2016
Victoria Beckham
Fotografia: ONS

Po raz pierwszy i ostatni możemy posłuchać jej w tym gatunku muzycznym. 

Victoria Beckham nie miała najlepszego głosu wśród Spice Girls. Skutecznie nadrabiała stylem i charakterem. Upartość w realizowaniu celów pomogła jej nagrać materiał solowy jeszcze za czasów zespołu, a nawet spróbować swoich sił w hip-hopie. 

Jako Posh Spice nagrała z grupą 3 płyty i 12 singli. 14 sierpnia 2000 roku wydawała pierwszy solowy utwór "Out of your mind", który zajął pierwsze miejsce na liście UK Singles Chart. Nieco ponad rok później na rynku ukazała się jej pierwsza płyta "Victoria Beckham", która została sprzedana na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy. Victoria Beckham już wtedy nie była związana ograniczeniami, które wcześniej wynikały z bycia członkinią Spice Girls. Zespół nie istniał już 7 miesięcy, a ona otrzymała propozycję nagrania drugiego albumu. 

W rytmie hip-hopu

Wokalistka nagrała singiel, który miał zapowiadać kolejną płytę, ale do jej nagrania nie doszło. Victoria Beckham zwolniła tempo kariery zawodowej, stawiając na życie prywatne. Do studia nagraniowego wróciła w drugiej połowie 2003 roku. 29 grudnia tego roku wydała singiel "This Groove" i ku zaskoczeniu wszystkich zapowiedziała, że planuje nagrać materiał w stylu R&B i hip-hop.

Gwiazda porozumiała się w tej kwestii z jednym z założycieli Roc-A-Fella, Damon’em Dash’em (drugim jest Jay Z). Nagrali demo składające się z 6 kawałków. Miało być ono zapowiedzią albumu „Come Together”. Nie ukończono prac nad materiałem i postanowiono, że krótki materiał muzyczny nigdy nie ujrzy światła dziennego. Stało się tak inaczej i teraz, po 13 latach możemy usłyszeć Victorię Beckham, jakiej nigdy nie słyszeliśmy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów