Członkowie The XX dają się poznać bliżej. Zespół opublikował intymny film z festiwalu

Redakcja 05.04.2017
The XX
Fotografia: YouTube.com

Muzycy spotykają się z przyjaciółmi i pokazują, jacy są prywatnie.

Zespół The XX w styczniu 2017 roku wydał nową płytę "I See You". Od końca 2016 roku brytyjskie trio koncertowało na całym świecie, aby wypromować ten i tak dobrze przyjęty przez fanów i krytykę materiał. 

W lutym odbył się ośmiodniowy festiwal w rodzinnym mieście Romy, Olivera i Jamiego. Muzycy planowali to wydarzenie od roku i do wspólnego grania zaprosili gwiazdy takie jak Sampha czy Floating Points. 4 kwietnia 2017 roku na YouTube.com zespół opublikował 20-minutowy film "Night+Day Brixton".

Oliver Florence
Fotografia: YouTube.com
Romy
Fotografia: YouTube.com

Intymność The XX

W dokumencie zawarto wywiady z członkami zespołu, niektóre są bardzo osobiste. Reżyser Tayo Rapoport raczy widzów scenami zakulisowymi, czas prywatny gwiazdorów miesza z ich występami na scenie. W nagraniu pojawiają się przyjaciele The XX z branży - Florence Welch z Florence and the Machine czy Jehnny Beth z zespołu Savages’. 

Projekt "Night+Day" zawsze był dla nas bardzo ważny. To dla nas sposób na spotkanie się i wspólne świętowanie niesamowitych wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w miejscach, które kochamy. Brixton było niezapomnianym doświadczeniem, więc dzielimy się tym filmem z wielką radością – czytamy na YouTube.com The XX.

Podczas ośmiodniowej rezydencji The XX w klubie Brixton oprócz koncertów odbywały się tam także pokazy filmów, spotkania z innymi muzykami, konferencje, zrealizowano projekty społeczne. W ten sposób londyński zespół świętował trzeci album study "I See You".

 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów